Trabzonspor santrafor bölgesi için ısrarla istediği Hırvat yıldız Petkovic transferinde mutlu sona yaklaştı.

Bordo mavililer yeni sezon için transfer çalışmalarını büyük bir özveriyle gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz sezon yaşanılan başarısızlığın ardından takım yapılanması ve transferler konusunda titiz bir çalışma sağlayan bordo mavililerde santafor bölgesi için düşünülen Bruno Petkovic transferinde şartlar zorlanıyor.

Geçtiğimiz sezon yapılan transferlerden verim alamayan ve  harcanılan bonservis ücretleri nedeniyle takımın mali olarak sıkıntı yaşaması sonrası yönetim bu sezon transfer konularında işi sıkı tutuyor.

Başkan Ertuğrul Doğan'ın takımın bütçesini 25 milyon euro olarak belirlemesinin ardından yapılacak transfer politikasında bu bütçe doğrultusunda hareket edileceği belirlendi.

Yunan oyuncu Kourbelis'i kadroya ekleyen bordo mavililerde Hırvat hoca Nenad Bjelica'nın özellikle istediği Mislav Orsic ve Bruno Petkovic transferleri için şartlar zorlanıyor.

Uluslar Liginde penaltılarla kaçan şampiyonluk!

 Dinamo Zagrep'in Hırvat milli santraforu Bruno Petkovic için takımıyla yapılan görüşmelerde 1 yıllık sözleşmesi bulunan yıldız oyuncunun bonservisinde indirim talep ediliyor. 

Oyuncuyla Nenad Bjelica'nın yapmış olduğu görüşme sonrası anlaşma sağlayan bordo mavililerde Dinamo Zagrep takımına karşı oyuncunun Trabzonspor'da oynamak istemesi koz olarak kullanılıyor.

Yönetimin yıldız oyuncunun transferi konusunda son derece kararlı olduğu anlaşmanın sağlanması halinde en kısa sürede oyuncuyla sözleşme imzalanacağı belirtildi.

Uluslar Liginde Hırvatistan milli takımı adına başarılı maçlar çıkaran ve takımıyla finale kalma başarısı gösteren tecrübeli santrafor final maçında penaltılarla İspanya'ya yenilerek şampiyonluğu kıl payı kaçırdı. Son penaltıda topun başına geçen ve penaltıdan yararlanamayan yıldız oyuncu büyük üzüntü yaşadı.

FIFA Puskas Ödülü'ne Kimler Aday? FIFA Puskas Ödülü'ne Kimler Aday?