Trabzon'da  tamamladığı ilk etap çalışmalarının ardından Slovenya'nın Kranj kentinde hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor, 8 Temmuz'daki Hajduk Split maçı ile sezonu açacak. Bordo mavililer bir yandan enerji ve kondisyon depolarken diğer yandan yönetim de transfer temaslarına hız verdi. Gündemin ana maddesi ise santrfor. Listedeki Bruno Petkovic hakkında iki isimden açıklama geldi.

trabzonsporda-gundem-yeniden-mislav-orsic

Orsic: Eğer gelirse mutlu olurum

Bugün Trabzonspor'un resmi Youtube kanalında basın mensuplarının karşısın çıkan yeni transferlerden Mislav Orsic, Bruno Petkovic sorusuna “Bruno Petkovic ile ilgili çıkan haberleri ben de gördüm ama tabii kolay bir durum değil. Hem kulüpler adına hem de kendisi adına konuşulması gereken ve kulüplerin karara bağlaması gereken, daha sonra ise oyuncunun karar vereceği bir durumdan bahsediyoruz. Bu nedenle çok fazla yorum yapmak istemiyorum ama kendisiyle çok iyi bir arkadaşlığımız olduğunu söyleyebilirim. Onunla 5 yıl boyunca oynama fırsatı buldum. Birbirimize birçok gol için asist yaptık. Birlikte gol sevinçleri yaşadık. Eğer onunla tekrar oynama fırsatım olursa bundan mutlu olurum” sözleri ile cevap verdi.

nenad-bjelica

Hırvat basınına konuştu

Slovenya'ya gelen Trabzonspor'da Teknik Direktör Nenad Bjelica, ülkesinin basınına konuştu. Eski takımı Dinamo Zagreb ile aynı yerde kamp yaptıklarını ve eski öğrencisiyle görüğtünü ifade eden Bjelica, "Burada pazarlıklar için temas gerçekleştirilecek. Onun nasıl biri olduğunu söylemeye gerek yok. Kalitesini hepimiz biliyoruz. Dinamo'nun beklediği bonservis bedeline ulaşabileceğimizi zannetmiyorum ama bunu zaman gösterecek. Hücum için birçok seçeneğimiz var. Onlardan biri de Bruno. Yol boyunca ikimiz bunun için konuştuk. Ona bunu bir seçenek olarak görüp görmediğini sordum" ifadelerini kullandı.