Trabzonspor'da Ertuğrul Doğan, kulüp dergisinin 209. sayısına flaş açıklamalar yaptı.

İşte o açıklamalar: 

“Kulübümüzün 56’ncı kuruluş yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutladık. Trabzonspor kurulalı 56 yıl geçse de mazimiz 1900’lü yıllara dayanmaktadır. Trabzon, dün olduğu gibi bugün de öğreten ve öncülük eden kadim bir şehirdir. Ortaya koyduğumuz bu irade ve güçlü iddia, 1967’de Trabzonspor’u kurmuş, tarihler 1976’yı gösterdiğinde Anadolu’ya şampiyonluğu getiren ilk kulüp olmakla taçlanmıştır” 

“Her sezon takımı yeniden yıkıp yapmak ekonominize büyük zararlar verirken sahada da başarısız olabiliyorsunuz. Geçen sezon bazı hataları içeren yönetim şekli bugün karşımıza maalesef ciddi maliyetler çıkartmıştır. Bunu ortadan kaldırmak ya da hemen kurtulmak ne yazık ki kolay değildir”

“Geldiğimiz günden bu yana 1,4 milyar TL’lik ödeme gerçekleştirdik. Bu miktardaki ödemeye rağmen borcumuz 1 lira azalmadı. Döviz kuru ve faizde yaşanan yükselişler bütün kulüpleri olduğu bizi de olumsuz etkilemektedir. Buradan çıkışımızın yolu takımımızın maaş bütçesini dengelemek, oyuncu satışı ve sponsorluklardır. Maaş bütçesini dengeleyecek hamleler yapsak da bazı oyuncularda yaşadığımız sıkıntılar halen devam etmektedir. Yabancı sayımızın fazlalığından dolayı oyuncu göndermeden alamıyoruz. Süreç zor ancak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” 

“Camiamız şunu bilsin ki geçmiş dönemlerdeki gibi ne yüksek bonservisli oyuncu alacağız ne de aldıklarımıza astronomik maaş ödeyeceğiz. Dün ödedik, bugün bedel ödüyoruz. Yarınlarımızda aynı bedeli ödememek için ‘dengeli’ ve ‘seviyeli’ ilerleyeceğiz. Bu konuda kesin kararlıyız. Takımımızın yeniden yapılandırılması kapsamında transferleri gerçekleştireceğiz. Gerek altyapımız gerekse A Takımın sürekli üreteceği, yarışacağı ve başarıya ulaşacağı organizasyona sahip bir yapıya orta vadede kavuşacağımıza inanıyorum. Sizler de inanın”