Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın raporu doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor'da yeni sezon hazırlıklarında yeni isimlerle görüşmeler sürüyor. Kadroya katılan isimler kadar gündemdeki oyuncular ve mevcut isimlerle birlikte yabancı kontenjanının üzerine çıkıldı. Yeni yönetmeliğe göre kontenjan fazlası bulunan bordo mavililer bazı isimleri göndermek zorunda. Trezeguet sonrasında 17'ye yükselecek listeden sakatlık durumuna göre karar verilecek Gervinho da dahil olmak üzere Trondsen, Koita, Flavio ve Diabate'nin gitmesi adına görüşmelerde bulunuluyor. 
 


Garanti kontratlar var

Bordo-Mavililer, kadroda ciddi bir operasyon yapacak. Kiralıktan dönen Flavio ve Diabate kesin yolcu. Trondsen ile Koita’dan da kendilerine kulüp bulmaları istendi. Bu 4 ismin yanı sıra geçtiğimiz sezon çapraz bağ sakatlığı geçiren ve 1 yıl daha kontratı bulunan Gervinho’nun elden çıkartılması düşünülüyor. Ancak yabancı oyuncuların garanti kontratlarının bulunması, yönetimin işini zorlaştırıyor. Bordo-Mavililer, en az hasarla bu isimlerle yolları ayırmayı hedefliyor.

 


 

Koita'ya 3 milyon

Trabzonspor'un elden çıkarmaya karar verdiği oyuncuların bir hayli yüksek sözleşmeleri var. Özellikle geride kalan sezon başında transfer edilen ve dakika üzerinden sadece 3 maça çıkabilen Koita'nın imza parasıyla birlikte 1.5 milyon euro civarında alacağı var. 2 senesi bulunan Gineli için ödenmesi gereken tutar 3 milyon euro. Taraftarın büyük kısmının istememesine rağmen alınan Afrikalı oyuncu ligde sadece 1 asist yaptı. Geri kalanında ise genelde yedek kulübesinde veya tedavisi için saha dışındaydı.

gervinhoGervinho'da dönüş yok gibi

Reklam panolarına çarptıktan sonra çapraz bağları kopan ve aylardır sahalardan uzak kalan Gervinho'nun da durumu belli oldu. Fildişili oyuncu için en uygun anlaşma zemini hazırlanmaya çalışılıyor. Abdullah Avcı'nın çok istemesine rağmen yeni sezonda düşünmediği yıldız oyuncunun da kalan sezonunda ödenmesini bekleyen 2 milyon 150 bin euroluk bir sözleşmesi bulunuyor.
 

flavio diabateFlavio ve Diabate'ye teklif var

Dönemin teknik direktörü Eddie Newton zamanında transfer ediken Flavio ve Diabate'ye de kulüp bulmaları tebliğ edildi. Geride kalan sezonu Giresunspor'da geçiren ikili için Süper Lig'den talipler var. Özellikle Flavio birçok takımın gözdesi. Gineli oyuncunun ise yıllık ücreti sıkıntı çıkarabilir.


trondsen


 

Trondsen için eve dönüş vakti

Sörloth'un da referansı alınarak transfer edilen ancak yaşadığı talihsiz sakatlık sonrasında bir türlü toparlanamayan Trondsen için de ayrılık kararı alındı. Norveçli oyuncu bordo mavililerden 900 bin euro garanti ücret kazanırken ülkesinden talipler var. 2 sezon daha kontratı bulunan Trondsen'in ya bu sürede Trabzon'da kalması ya da maaşından büyük bir fedakarlık göstererek indirime gitmesi gerekiyor.