Nenad Bjelica yönetiminde transfer operasyonunu sürdüren Trabzonspor'da 3 isimle anlaşma sağlandığı KAP'a açıklanmıştı. Bordo mavililer hem yabancı kontenjanı sorununu ortadan kaldırmak hem de maaş yükünü azaltmak adına bazı isimleri gönderme kararı almıştı. O isimlerden biri için görüşmeler başladı ve ayrılmasına kesin gözle bakılıyor. Hatta ikinci de gündeme gelebilir. Son dakika Trabzonspor transfer haberleri bu sayfada yer almaktadır.

cc532e47b6504f98a0fc7dda6ae12e21

Öncelikli mevki belirlendi

Trabzonspor'a geldiği günden bu yana takviye yapılması gereken ilk mevkiyi belirleyen Nenad Bjelica, forvete alınmasını istediği isimleri yönetime bildirmişti. Bu kapsamda önce eski öğrencisi Bruno Petkovic gündeme gelmişti. Farklı menajerlerin önerisiyle de Jamie Vardy'nin adı yazılmıştı. Ancak sahip olunan oyuncualrın takımdan gönderilmesi ilk şart olarak gözüküyordu. Onlardan biri ayrılmak üzere.

djaniny-trabzonspordan-ayriliyor_f838a517

O oyuncuları istemiyor

Trabzonspor'un şu an elinde yabancı olarak Maxi Gomez, Djaniny ve Koita bulunuyor. Üç ismin sezon başına toplam maliyeti 5 milyon euroyu bulması nedeniyle hem yönetim hem de kadroda düşünmeyen Nenad Bjelica, ayrılıklara onay verdi. Satış konusunda elin en güçlü olduğu futbolcu ise Urugaylı forvet. İspanya geçmişi bulunması nedeniyle birçok takımın ilgi gösterdiği yıldız forveti Oympiakos kadrosuna katmak amacında.

maxi-gomez-trabzonspor-aa-2028290

İspanyol isimler var

Yunan ekibinin teknik direktörü Diego Martinez ve sportif direktör Antonio Cordon'un İspanyol olması, birçok İspanya menşeli oyuncunun da Pire'ye getirilmesi konusunda rehber haline geldi. Bu sebeple Maxi Gomez de listeye girdi. Geçen sezon 7 gol atıp 6 asist yapan 26 yaşındaki golcü için pazarlıklar başladı. Diğer yandan Marc Bartra'nın sözleşmesindeki yüksek maaşından kurtulmayı hedefleyen Trabzonspor için Olympiakos yine kurtarıcı olabilir. Deneyimli stoperin yıllık ücretinin karşılanması karşılığında Karadeniz temsilcisi ayrılığa izin verebilir. Gomez için pazarlıklar ise 3-4 milyon euro üzerinden gerçekleşiyor.