Spor Toto Süper Lig'de bu akşam Giresunspor'u ağırlayarak 3 puan mücadelesi verecek olan Trabzonspor, transferde de adımlarını atmaya başladı. Bordo mavililer 12 Ocak'ta başlayacak tescil dönemi için kadro maliyetini düşürmek adına yıldız oyuncunun satışını gerçekleştirmek üzere. Kısa sürede imzaların atılması ve resmi açıklamanın yapılması bekleniyor. İşte detaylar...Abdullah Avcı onay verdi

Olağan genel kurul sonrası konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaooğlu, çok yüksek bir çıtada kadro maliyetini sahip olduklarını ve 40 milyon euroluk gideri 30 milyon euroya çekmek için uğraşacaklarını dile getirmişti. Ocak ayının başlamasıykla birlikte ilk hamle tamamlanacak. Abdullah Avcı'nın onayı ile ilk ayrılık birkaç gün içerisinde resmiyete dökülecek.


 

Çin yolcusu

Trabzonspor'un geride kalan sezonun devre arasında Çin'den transfer ettiği Jean Evrard Kouassi, sezon başında Fatih Karagümrük'e kiralanmıştı. Fırtına, İstanbul ekibinden izin alarak Fildişili oyuncuyu Çin ligine satmak için el sıkıştı. Daha önce de burada oynayan ve adını duyuran Afrikalının eski takımına dönmesi bekleniyor.


 

Sırada yeni isimler var

10 milyon euroluk bir tasarrufa gitmeyi hedefleyen Trabzonspor'da yeni isimlerin ayrılığı da gündemde. Öncelikli hedef Djaniny. Arap takımlarının ilgi gösterdiği Yeşil Burun Adaları pasaportlu oyuncunun yanı sıra Danimarkalı Jens Stryger Larsen'in de talipleri var. Ayrıca sezon başından bu yana çok fazla katkı sağlayamayan Stefano Denswil'i de isteyen olması halinde satışı gerçekleşebilir.