Yaptığı transferlere rağmen istenen katkıyı şu ana kadar alamayan Trabzonspor'da ilk oyananan derbiden alınan sonuç herkesi şoke etmişti. Silik futbolu ve Galatasaray'a cevap veremeyen bir yapısıyla sahada adeta izleyenleri kahreden bordo mavililerde gözler yeni isimlere çevrildi. Nenad Bjelica da bir an aönce yönetimden gelecek haberleri beklerken taraftar ise mevcut kadronun uzun soluklu bir performans getirmeyeceğini ve bir an önce imzaların atılmasını istiyor. Özellikle forvet konusundaki hamle merakla bekleniyor. İşte detaylar...

Maxi Gomez İspanya'da

Trabzonspor'da gönderilmesi beklenen ve ayrılacağı için Nenad Bjelica tarafından kraşılaşmaya dahil edilmediği açıklanan Maxi Gomez, bugün İspanya'ya gitti. Cadiz'e kiralanması konusunda görüşmelerin başladığı Uruguaylı futbolcunun yarın KAP'a bildirilmesi bekleniyor. Satın alma opsiyonu ile bir sezon formasını giyeceği İspanyol ekibiyle üçüncü kez La Liga'da mücadele edecek Gomez'in ardından transfer görüşmeleri yoğunlaşacak.

Djaniny ve Koita'da umut yok

Yönetimi bu yaz en çok zorlayan 2 futbolcu şüphesiz Djaniny ve Koita. Afrikalı oyuncuların talebi üzerine çıkarılan lisanslarla birlikte şu an kontenjan dahilinde bulunmaları el kol bağlıyor. Şu an kadar istenen seviyede teklif gelmedi. Gaziantep FK için girdiği sağlık kontrolünün ardından Güneydoğu ekibinin vazgeçtiği Koita, Trabzon'da çalışıyor. Yeşil Burun Adaları pasaportlu yıldız ise çok umutlu olunan Arap ekiplerinden istediği teklifi alamadı. Eğer bu durum devam ederse fesih görüşmelerine hız verilecek. 

Petkovic temasları başladı

Bjelica'nın geldiği günden bu yana istediği Bruno Petkovic için Dinamo Zagreb'in elenmesi sonrasında çalışmalar yeniden başladı. Daha önce 4 milyon euro seviyelerinde talebi bulunan Hırvat ekibinin inadı kırılması için temaslar yoğunlaştı. Yönetim, 2.5-3 milyon euro bandında sürece nokta koyarak 28 yaşındaki golcüyü Trabzon'a getirmek amacında. 51 yaşındaki teknik adamın da özel ilişkisi bulunduğu Petkovic'in yanına gelmesi konusunda heyecanlı olduğu öğrenildi.

2 oyuncu daha listede

Trabzonspor'da forvet konusunda eğer istenen aşama kaydedilir ve Djaniny ile Koita gönderilebilirse Petkovic'in yanına bir santrfor daha alınmaya çalışılıyor. Gündemdeki isimlerin ise Nany Landry Dimatta ve Jean-Pierre Nsame olduğu iddia ediliyor. Bordo mavililer hakkında İspanya'da 2.5 milyon euro karşılığında Dimatta'yı kadrosuna katacağı öne sürülürken İsviçre basını ise Kamerunlu golcü için teklfi yapıldığı yazıldı.