Yeni sezon hazırlıklarını Slovenya'nın Kranj kentinde sürdüren Trabzonspor, Kourbelis, Fernandez ve Orsic ile kadrosunu güçlendirmişti. İlk maçına yarın Hajduk Split kaşrısında çıkacak bordo mavililerde flaş bir gelişme yaşandı. Trabzon'da başlayan ilk etap çalışmalarına katılmayan ve halen takımla birlikte olmayan Montasser Lahtimi'ye talip olduğu öğrenildi.

lahtimi-3

Abdullah Avcı almıştı

Geçen sezon görevde olan Abdullah Avcı'nın isteği ile Marc Bartra'nın geldiği gün Trabzon'a inen Montasser Lahtimi için Trabzonspor; "

Profesyonel futbolcu Mountassir Lahtimi'nin Kulübümüze transferi konusunda, Fath Union Sport Kulübü ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Fath Union Sport Kulübüne sözleşme fesih bedeli olarak, 600.000.-Eur ödenecektir.

Fath Union Sport Kulübüne ayrıca; Futbolcunun bir başka kulübe transfer olması durumunda elde edilen transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla söz konusu kulübe ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %17'si ödenecektir.

Profesyonel futbolcu Mountassir Lahtimi ile opsiyon hakkı Kulübümüze ait olmak üzere 3+1 yıllık anlaşma sağlamıştır.

Yapılan anlaşmaya göre futbolcuya;

2022-2023 futbol sezonu için 300.000.-Eur garanti ücret,

2023-2024 futbol sezonu için 325.000.-Eur garanti ücret,

2024-2025 futbol sezonu için 400.000.-Eur garanti ücret ödenecektir.

Opsiyon hakkının Kulübümüz tarafından kullanılması halinde;

2025-2026 futbol sezonu için 600.000.-Eur garanti ücret ödenecektir." ifadelerini kullanmıştı.

lahtimi-tatil-hikayesi

Tatile kaçtı, tepki gördü

Trabzon'daki ilk etap çalışmalarına izinsiz katılmayan ve hakkında noter tesptii yapan Montasser Lahtimi, tatil görüntüleri paylaşınca taraftarların tepkisi ile karşılaşmıştı. Dün basın toplantısı düzenleyen Başkan Ertuğrul Doğan da Faslı oyuncu için; "Lahtimi konusu doğru. Oyuncu, tüm uyarılarımıza rağmen Trabzon'a gelmedi. Noter tespiti yaptırdık, ceza kestik. Hocamız, kamp kadrosunun dışında bıraktı. Gelişmelere göre neler yaşanacağını göreceğiz. Oyuncu, şu anda Trabzon'a dönmek istemediğini söylüyor. Son durum bu." demişti.

lahtimi-ts

Talibi var

Trabzonspor'un yeni sezonda kadrosunda düşünmediği Montasser Lahtimi için ülkesinden talip çıktı. Wydad Athletic Club'ün 22 yaşındaki kanat oyuncusunu istediği öğrenildi. Eğer anlaşma sağlanırsa genç futbolcu satın alma opsiyonlu kiralık olarak gönderilecek.