Yeni sezonun transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, tescil döneminin tamamlanmasına kısa süre kala temaslarını yoğunlaştırdı. Yönetim, teknik heyet ve taraftarların çok beklediği merkez orta saha hamlesi için çabalamaya devam ediyor. 8 numarada oynayabilecek yıldız bir isimle kalan haftalara başlamak isteyen Fırtına'nın listesinde önemli oyuncular var ancak öncelikli olarak ayrılık gerekiyor. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

Fesih bekleniyor

Trabzonspor'un kadrosunda yer alan yabancı oyuncular arasında ayrılma ihtimali en yüksek isim Fode Koita. Kontratının son sezonuna giren Gineli forvet ile fesih görüşmeleri henüz istenen seviyede değil ancak son günlere girilmesi nedeniyle artık beklemeye tahammülü olmayan bordo mavili ekip ayrılık için gerekeni yaparak bu birlikteliğe son verebilir.

Orsic listeden çıkarılabilir

Sezon başı kampında yaşadığı sakatlık sonrasında uzun süre sahalardan uzak kalacak olan Mislav Orsic'e de lisans çıkarılmaması gündemde. Hırvat futbolcunun devre arasına kadar oynamayacak olmasından dolayı kontratının aktif edilmemesi gündemde. Eğer anlaşma sağlanırssa buradan da bir kontenjan artısı sağlanacak.

Orta saha hamlesi gündemde

Trabzonspor'un gündemindeki son trakviyenin ise merkez orta sahaya yapılması bekleniyor. Listede birçok oyuncu bulunuyor. Son günlerde ise Thiago Alcantra'nın adı yerel medyada kiralanacağı yönünde geçiyor. Eğer bir kontenjan boşaltılabilirse transferin gerçekleşmesi çok yakın gözüküyor.