Saha içindeki formu kadar dışındaki profesyonelliği ile de geldiği günden bu yana iz bırakan ve bordo mavililerin yıllar sonra kazandığı şampiyonluğun temel taşlarından biri olan Marek Hamsik'in kontratı sezon sonunda bitecek. Ocak ayından itibaren istediği kulüple görüşme hakkını elinde bulunduran Slovak yıldız geçtiğimiz günlerde milli takım formasıyla son maçına çıkarak veda etmişti. Karşılaşma sonrasında ise 'Fazla zamanım olmadığını biliyorum' demişti. Birçok senaryonun gündemde olduğu yıldız futbolcu hakkında Karadeniz ekibi kararını verdi.


Napoli'ye mi dönecek?

Marek Hamsik için en tutkulu hikaye şüphesiz Napoli. İtalyan kulübünde geçirdiği 11 sezonda elde ettiği başarılar, attığı goller ve asistleriyle tarihe adını altın harflerle yazdıran deneyimli futbolcunun yeri taraftarların kalbinde farklı bir köşede. Sezon başından bu yana futbolu bırakıp antrenör olarak İtalya'ya döneceği konuşuluyor. Ancak bu ne kadar gerçekçi bir hedef bilinmiyor. Ama Hamsik "Napoli'de büyük bir partiyle jübile yapacağım. Orayı elbette çok özlüyorum" demişti.


marek-hamsik


 

Trabzonspor bırakmak istemiyor

Abdullah Avcı'nın uzun uğraş ve görüşmeler sonrasında takıma kazandırıp Trabzonspor'a 2 senelik mukavele imzalattırdığı Marek Hamsik ile yola devam edilme kararı alındı. Tecrübeli oyuncularla oynamayı çok seven Avcı'nın saha içi liderine ihtiyacı olduğu için bu kararı aldığı ve yönetime bildirdiği öğrenildi.