Ertuğrul Doğan ve göreve getirdiği Nenad Bjelica döneminde galibiyetle tanışamayan Trabzonspor'da transfer çalışmaları son sürat devam ediyor. Bordo mavililer birçok isimle görüşmelerde bulunurken Hırvat teknik adam özellikle ve ısrarla istediği 2 oyuncu üzerinde duruyor.


Savunmaya Zaper

Vitor Hugo'nun satılması ve Denswil ile yolların ayrılacak olması nedeniyle stoper hattına takviye yapmak isteyen Fırtına'da ön plana çıkan isim Zaper oldu. Nenad Bjelica'nın görev yaptığı NK Osijek'in kaptanlığını üstlenen 24 yaşındaki futbolcu için girişimler sıklaşacak.


 

Forvete Petkovic

Maxi Gomez ve Umut Bozok ile istenen gol sayısına ulaşamayan Trabzonspor'da forvet için de hareketlilik var. İspanya ve MLS'ten talipleri bulunan Uruguaylı golcüyü göndermeyi planlayan Fırtına'da yine Bjelica'nın eski öğrencilerinden Bruno Petkovic gündeme geldi.İknaya başladı

Bjelica'nın kendisini ikna edebileceğini belirten Hırvatlar, "Dinamo'da rekabet sıkıntısı yok ama Türkiye teklifi çok cazip olabilir. Daha önce birlikte çalıştığı Bjelica ona telefon açarak projelerini anlattı. 'Gel tarih yazalım' dedi. Bu onu heyecanlandırdı" ifadelerini kullandı. Kulübünün de yeni sözleşme teklif ettiği 29 yaşındaki forvetin kısa sürede kararını vermesi bekleniyor.