Yeni sezonda şampiyonluk hedefi ile yoluna devam eden ve Kasımpaşa sonrasında Beşiktaş derbisine hazırlanan Trabzonspor'da transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bordo mavililer son günlerde kadrosuna kattığı isimlerle adından söz ettirmeyi başardı. Son bir hamle için dört koldan operasyonuna devam eden yönetim, gözünü orta saha transferine çevirdi. Görüşmelerini hızlandıran Başkan Ertuğrul Doğan ve ekibinin hedefi 1 oyuncuyu göndererek boşalacak kontenjan için imzayı attırmak.

Hedef göndermek

Yönetimin ilk amacı takımda olması istenmeyen bir futbolcuyla yolları ayırmak. En güçlü aday ise Fode Koita olarak gözüküyor. Gineli oyuncunun son senesinde bulunmasından dolayı ödenecek fesih bedelini aşağı düşürme çabası mevcut ancak deneyimli forvet buna yanaşmıyor. Gelen teklifler de çok düşük. Güney Kıbrıs'tan sadece 200 bin eurosunu ödeme şartı ile kiralama önerisinde bulundu ancak geri çevrildi.

Birçok isim var

Trabzonspor'da 8 numara mevkisi için çok sayıda aday bulunuyor. Özellikle İngiltere'den Donny van de Beek ve Thaigo Alcantara'nın ilk sıralarda yer aldığı iddia ediliyor. Roberto Perreyra'nın adı da yine gündemde. Adı daha önce Beşiktaş ile anılan Tangocu için Atletico Madrid de devrede ancak maaş avantajı nedeniyle bordo mavililerin önde olduğu dile getiriliyor. Kendi kulübü Udinese'ye de imza atacağı yönünde söylentiler mevcut. Diğer yandan Mendy'nin geldiği Fransa'dan da birkaç oyuncunun takip edildiği yerel medyada yer aldı.