Slovenya'da yeni sezona hazırlanan Trabzonspor, dün ikinci etap çalışmalarına başladı. Bordo mavililer hareketli bir dönem geçirdiği transferde, mevcut oyuncuların kontratlarını da tadil etmek üzere çalışmalarını yoğunlaştırmıştı. Bu kapsamda Manolis Siopis'e yeni bir sözleşme önerilmişti. Ancak yıldız isim öneriyi reddetti.

Şampiyonlukları var

2021 yılında Alanyaspor'dan 1 milyon euroya transfer edilen Manolis Siopis hem saha içine hem de saha dışındaki davranışları ile tribünlerin sevgilisi haline gelmişti. 29 yaşındaki futbolcu 2 senelik kariyerine de 1 Süper Lig ve 1 Süper Kupa sığdırmıştı. Çıktığı 77 karşılaşmada da 1 asist yapmıştı. İstikrarlı yapısı ve mücadeleci oyunuyla öne çıkan Siopis, yol ayrımına geldi.

Bel ağrısı sorunu var

Siopis, Trabzonspor'un Slovenya'da devam eden ikinci etap kamp çalışmalarına bel ağrısı nedeniyle katılmıyor. Öncesinde de antrenmanlarda yer almamıştı.

1 milyon 250 bin euroyu reddetti

Başkan Ertuğul Doğan, 6 Temmuz'da İstanbul'da basın mensuplarının karşısına çıktığı toplantıda Bakasetas ve Siopis'e yeni sözleşme teklif ettiklerini duyurmuştu. 700 bin euro kazanan Yunan yıldıza önerilen 1 milyon 250 bin euro önerildi ancak karşılık bulmadı. Siopis, menajeri ile yaptığı değerlendirme sonrasında kulüpten 1 milyon 750 bin euro istedi. Görüşmeler tıkanma noktasına geldi. Eğer anlaşma sağlanamazsa ayrılık gerçekleşecek.