SPORUNDİBİ.COM - Ertuğrul Doğan'ın başkanlık koltuğuna oturmasının ardından Vitor Hugo'yu Bahia'ya satan Trabzonspor, dün de Bruno Peres'in sözleşmesini feshederek yollarını ayırmıştı. Bordo mavililerde ayrılıkların devam etmesi bekleniyor. Sıradaki isim Fode Koita olabilir.

Verim sağlamadı

Ahmet Ağaoğlu ve Abdullah Avcı döneminde Kasımpaşa ile sözleşmesi sona erdiği için bonservissiz kadrıya katılan Fode Koita, yıllık 1.5 milyon euroya yaklaşan garanti ücretle 3 senelik imza atmış ancak sakatlığı nedeniyle uzun süre forma giyememişti. Sadece 1 asisti bulunan Gineli forvet bu sezon da eski takımına kiralanmıştı. 1 senesi daha bulunan ve 1.5 milyon euro civarında alacağı bulunan deneyimli forvet ile de el sıkışılması gündemde.

Bir ayrılık daha

Geride kalan sezonda sadece Türkiye Kupası'nda 1 maçın ilk 11'inde görevlendirilen Fode Koita diğer karşılaşmalarda ise yedek başlamış veya sakatlığı nedeniyle sahada yer almamıştı. Taraftarın büyük tepkisini toplayan bu transfer sonrasında ayrılığın kısa sürede gerçekleşmesi bekleniyor. Afrikalı futbolcunun alacaklarına karşılık olarak taksitlendirme görüşmelerinin sonuçlandırılarak gönderilmesi ve yer açılması yüksek ihtimal.