Abdullah Avcı'nın raporu doğrultusunda taraftarlarına yine şampiyonluk kazandırmak isteyen Trabzonspor'da transfer çalışmaları sürüyor. Nwakaeme yerin Trezeguet'i, Peres'in sakatlığı sonrasında da Larsen'i kadrosuna katan bordo mavililer, Denswil'in kontratını uzatarak bonservisini almış, Doğucan ve Eren Elmalı'ya da kapılarını açmıştı. Şimdi ise sıra stoper transferinde. Edgar'ın öngörülen süreden geç sahalara dönecek olması yeni arayışların başlamasına neden oldu.


Kaan ve Marlon olmadı

Yaz tescil döneminin ilk günlerinden itibaren iki isim için uğraş veren Trabzonspor, Kaan Ayhan ve Marlon'un transferini gerçekleştirmek adına yoğun mesai harcadı. Yönetim temasların sonucunda olumlu yanıt alamadı. Marlon'un eşi Türkiye'ye gelmeyi kabul etmezken İtalyan temsilcisi de milli futbolcu için pazarlıkları yüksek seviyeden başlattı ve süreç boyunca tok alıcıyı oynadı. Bu da tüm planları bozdu.

marc-bartra


Sakatlıkları çok!

Kaan ve Marlon'un ardından en çok konuşulan isim Bartra'ydı. İspanyol stoper her ne kadar düzenli oynasa da taraftaların büyük bir bölümü kendisine karşı sıcak değil. Teklif yapılan Boyata ise sakatlıkları nedeniyle uzun süre maç kaçırmış bir isim. Axel Tuanzebe de öyle. Stefan Strandberg de mevcut formuyla soru işaretleri barındırıyor. Fırtına'nın hangi ismi sağ stoper mevkisini kime emanet edeceği merakla bekleniyor.