Dünya Kupası nedeniyle verilen aranın ardından 2 gün sonra Samsunspor ile karşılaşacak olan Trabzonspor, cumartesi ise ligde Fenerbahçe'yi ağırlayacak. Bordo mavililerin ocak ayından itibaren başlayacak transfer dönemindeki stratejisiyle ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Galatasaray maçı öncesi Trabzonspor'da flaş ayrılık! İmzaya gidiyor Galatasaray maçı öncesi Trabzonspor'da flaş ayrılık! İmzaya gidiyor

Trabzonspor'da dün yapılan olağan genel kurulda Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetimi mali açıdan ibra edilmişti. Ancak Ağaoğlu toplamda 40 milyon euroyu bulan maaş bilançosunu 30 milyon euroya indirmek istediklerini söyledi. Şampiyonluk sonrasında yapılan transferlerle birlikte adeta tavan yapan Fırtına'nın giderleri, en yüksek seviyeye ulaşmıştı. Bu da ocak ayında satışın öncelikli olduğunu gösteriyor.


Maaş yükü azaltılacak

Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun bu sözlerinin ardından gözler gidecek oyunculara çevrildi. Takımda birçok oyuncunun talibinin bulunması ekonomik anlamda bir rahatlık sağlayabilir. Djaniny ve Larsen'in yanı sıra Yusuf Erdoğan'ın ayrılması bekleniyor. Diğer yandan Abdullah Avcı'nın işaret ettiği isimler arasında bulunduğu öne sürülen Denswil'in de listeye eklenebileceği konuşuluyor.


 

Satmadan alamaz

Trabzonspor'un söz konusu oyuncularla yollarını ayırması halinde oldukça yüksek bir tasarruf elde edilecek. Diğer yandan yeni transferlere de yer açılmış olacak. Avcı özellikle orta sahaya takviye konusunda yönetimden ricacı olmuş durumda.