Süper Lig’de yeni sezon hazırlıklarına devam eden Trabzonspor’da hareketli günler yaşanıyor. Bordo mavili ekip transfer stratejisini yeniden belirlemek için düğmeye bastı. Eren Elmalı ve Mario Gomez’in takım ayrılması gündeme geldi. Trabzonspor ve Nantes arasındaki transfer görüşmelerinde sıcak saatler yaşanıyor. İşte son dakika Trabzonspor transfer gelişmeleri…

Fenerbahçe'den SPK'ya şikayet: Bonservis ve yıllık ücret haberleri... Fenerbahçe'den SPK'ya şikayet: Bonservis ve yıllık ücret haberleri...

Spor Toto Süper Lig 2023-24 sezonu hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor’da transfer çalışmaları hız kazandı. Bordo mavili ekip teknik direktör Nenad Bjelica liderliğinde çalışmalarına devam ediyor. Karadeniz temsilcisinde Slovenya’daki kamp çalışmalarında sakatlık şoku yaşadı. Trabzonspor’un yeni transferi Mislav Orsic’in  sağ diz bölgesinde ön çapraz bağ yırtığı ve iç yan bağ yaralanmasının tespit edildiği açıklandı. Bordo mavili taraftarlar Orsic’in sakatlanmasının ardından Hakan Yeşil’e sert tepki gösterdi. Yeni bir yapılanma dönemi içerisine giren Trabzonspor’da Orsic’in sakatlanmasının da etkisiyle transfer stratejisinde değişikliğe gidilmesine karar verildi.

64a00e6886b2453120d068b9

Hakan Yeşil Trabzonspor’dan Ayrılacak Mı?

Trabzonspor’un Slovenya kampı tüm hızıyla devam ederken; Mislav Orsic’in sakatlanması takım içerisindeki dengelerin sarsılmasına neden oldu. Hakan Yeşil’in müdahalesi sonucu sağ diz bölgesinde ön çapraz bağı ve iç yan bağında yaralanma meydana gelen Orsic’in tedavisine başlandı. Hırvat oyuncu, Trabzonspor’a transfer olmadan önce kariyeri boyunca sakatlık yüzünden 3 maç kaçırmıştı. Bordo mavili taraftarlar yeni transferleri Orsic’in sakatlandığından dolayı Hakan Yeşil’e sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesaplarını yoruma kapatan Hakan Yeşil, Trabzonspor yönetimi ile görüşerek gerekirse takımdan ayrılabileceğini iletti. Trabzonspor taraftarı ise antrenman çalışmasında takım arkadaşına sert müdahale de bulunan Hakan Yeşil’in kadro dışı bırakılmasını talep etmeye devam ediyor.

385x218-nenad-bjelica-etkisi-1685557560537

Trabzonspor’dan Eren Elmalı Ayrılabilir

Trabzonspor’un yerli oyuncu havuzunda önemli bir rol üstlenen Eren Elmalı için Nantes kulübü ile pazarlık görüşmeleri devam ediyor. Nantes kulübü Eren Elmalı için üst üste 2 teklifte bulunmuştu. Bordo mavili yönetim tarafından transfer teklifleri reddedildi. Trabzonspor teknik direktörü Nennad Bjelica’nın 8+3 kuralından dolayı ilk 11’de forma şansı vermeyi düşündüğü oyuncular arasında Eren Elmalı da yer alıyor. Nantes kulübünün ısrarlı transfer teklifi sonucu Trabzonspor yönetimi talep ettiği bonservis ücretinin ödenmesi halinde transfere sıcak bakacağı mesajını iletti.

499e000fb606410293846861522080eb

Maxi Gomez’e Yeni Teklif Yapıldı

Trabzonspor yönetiminin Eren Elmalı için belirlediği bonservis ücretinin 10 milyon Euro olduğu öğrenildi. Nantes ile transfer pazarlıkları devam ediyor. 7.5 milyon Euro bonservis ücreti verilmesi halinde Eren Elmalı’nın transferinin olumlu sonuçlanacağı düşünülüyor. Transferde yeni bir strateji belirleyen bordo mavili yönetim kasaya sıcak para girişi sağlamak için harekete geçmişti. Eren Elmalı ile birlikte Maxi Gomez’in de takımdan ayrılma ihtimali bulunuyor. Granada kulübü tarafından transfer edilmek istenen Maxi Gomez için Trabzonspor yönetimi 6 milyon Euro bonservis ücreti talep ediyor. Finansal açıdan sorun yaşayan Trabzonspor’da en son tercih ise Uğurcan Çakır’ın takımdan ayrılması olarak gösteriliyor. Milli kalecinin takımda kalması için şartların zorlanacağı öğrenildi.