Andreas Cornelius 1 milyon 406 bin TL'lik alacağı için Trabzonspor'a dava açtı.

Trabzonspor'a geçen sezon yaşanan şampiyonlukta pay sahibi olan Andreas Cornelius, büyük bir krize yol açabilir. Danimarkalı forvet oyuncusu, bordo mavililerlden alacaklarını almak adına harekete geçti. Andreas Cornelius'un menajeri, Karadeniz devine dava açtı.

Şifresiz Giresunspor Trabzonspor maçını canlı izle donmadan bein sports kralbozguncu netspor maç izle Şifresiz Giresunspor Trabzonspor maçını canlı izle donmadan bein sports kralbozguncu netspor maç izle

Geçen sezon Trabzonspor ile ligde 37 karşılaşmada 15 gol, 5 asistle oynayan Andreas Cornelius, sezon sonunda Kopenhag'a transfer olmuştu. karadeniz devinin 6 milyon euro bedelle Danimarka takımına sattığı Cornelius, Trabzonspor'dan alacağını henüz alabilmiş değil.

Cornelius bordo mavililerden uzun zaman alacağının tahsil edilmesini beklese de kulüp bu yönde hareket etmedi. Ekonomik sorunlar içinde olan Trabzonspor, eski oyuncusunun alacaklarını da veremedi. Bu durumun üzerine Cornelius, menajeri vasıtası ile harekete geçti.

61 saat'in haberine göre Cornelius alacaklarından dolayı eski kuübü Trabzonspor'a dava açtı. Tecrübeli futbolcunun Karadeniz devinden, 1 milyon 406 bin TL'lik alacağı söz konusu. Trabzonspor davanın ardından belirtilen sürede Cornelius'a ödeme gerçekleştirmemesi halinde transfer yasağı tehlikesiyle karşılaşabilir.