Trabzonspor transferlerde teknik direktörü Bjelica'nın daha önce birlikte çalıştığı oyunculara yöneliyor.

Yeni sezon transfer çalışmalarını büyük bir titizlikle gerçekleştiren Trabzonspor'da Hırvat teknik adam Nenad Bjelica daha önce birlikte çalıştığı yıldız isimleri kadroya katmak istiyor.

Yönetime bu konuda hazırladığı raporları sunan başarılı teknik adam özellikle Dinamo Zagreb'te birlikte çalıştığı Hırvat yıldızlar Mislav Orsic ve Bruno Petkovic'i takımında görmek istiyor.

Hırvat Futbolunun Yıldız isimleri!

Stefan Kuntz'tan ayrılık sonrası ilk açıklama Stefan Kuntz'tan ayrılık sonrası ilk açıklama

Dinamo Zagreb'i çalıştırdığı dönemde takımın sol kanat oyuncusu olan Mislav Orsic 2022-2023 sezonun ara transfer döneminde Premier Lig ekiplerinden Southampton'a transfer olmuştu. Yeni takımında forma şansı bulamayan Hırvat sol kanat ile görüşme gerçekleştiren, bordo mavililerin teknik direktörü Bjelica oyuncuyu takıma gelmeye ikna etmiş durumda.

Hırvat hocanın takımda görmek istediği bir diğer yıldız isim Dinamo Zagreb'in yıldız santraforu Bruno Petkovic. Deneyimli hoca ile yakın ilişkileri olan oyuncunun şartların sağlanması halinde Trabzonspor'a gelmesinin önünde engel bulunmuyor.

Hırvatistan milli takımının da formasını giyen Orsic ve Petkovic ikilisinin Zagreb'te oynadıkları dönemde yakaladıkları uyum dikkat çekiyordu. Trabzonspor yönetimi  Hırvat yıldızların transferleri için yoğun çaba harcıyor.