Süper Lig’in son şampiyonu Trabzonspor’da hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sezon şampiyonluk hasretine son vererek önemli bir başarıya imza atan bordo mavili ekip üst üste şampiyon olma hedefini belirlemişti. Başkan Ahmet Ağaoğlu ve teknik direktör Abdullah Avcı’nın liderliğinde gerçekleştirilen transfer çalışmaları ile oyuncu kadrosu genişletildi. Sezona kötü bir başlangıç yapan Trabzonspor’da kriz üstüne kriz yaşandı.

kapak_120611İlk olarak Başkan Ahmet Ağaoğlu, ardından ise Abdullah Avcı’nın istifa haberi geldi. Zengin oyuncu kadrosuna rağmen; doğru kadro planlamasının yapılmadığı eleştirileri ağırlık kazandı. Trabzonspor’da başkanlık koltuğuna oturan Ertuğrul Doğan yeni sezon yapılanmasıyla ilgili önemli kararlara imza atmaya devam ediyor. Yeni sezonda takımdan gönderilmesine karar verilen oyuncular netlik kazanıyor.

64546c5480a033124c1c36f8

Trabzonspor’da İlk Hedef Doğru Planlama

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan ve yönetiminin yeni sezon için ilk hedefi doğru kadro planlamasını kurmak olacak. Trabzonspor’un bütçesini düşürme kararı alan yönetim; yeni transferler ile yol ayrımına gidecek. Bordo mavili ekibin çiçeği burnunda teknik direktörü Nenad Bjelica ile yönetim arasında toplantı gerçekleştirildi. Hırvat teknik adamın gelecek sezon takımda kalmasını istemediği oyuncuların listesini yönetime teslim ettiği öğrenildi. Trabzonspor’da ilk ayrılık Victor Hugo ve Bruno Peres ile gerçekleştirildi.  takımdan gönderilmesine karar verilmişti.

thumbs_b_c_33aa02058db140c7abd0cafd5e0c1cba

Larsen ve Denswil İçin Karar Alındı

Trabzonspor’un sezon başında oyuncu kadrosuna dahil ettiği Jens Stryger Larsen ve Stefano Denswill içinde yol ayırma kararı alındı. Bonservisleri ile bordo mavili ekibin oyuncu kadrosuna katılan yıldız futbolcular 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. Trabzonspor yönetimi Larsen ve Denswil’in menajerleri ile görüşerek yeni bir kulüp bulmalarını istedi. Yıldız futbolculardan elde edilecek bonservis ücreti ise yeni transferler için kullanılacak. Trabzonspor yönetimi, Larsen ve Denswill’a talip çıkmaması halinde ise sözleşme fesih yolunu tercih edecek. Bordo mavili yönetim Larsen ve Denswil’ın satışından gelir elde edemese bile maaş yüklerinden kurtulmak istiyor. Teknik direktör Nenad Bjelica’nın yeni sezon planlamasında yer almayan oyuncular ile görüşmeler devam ediyor.

56182d64af164722930f411abbe09d5b

Denswil’in Trabzonspor’a Maliyeti

Trabzonspor’un sezon başında Stefano Denswil için KAP’a bildirdiği açıklamaya göre 3+1 yıllık anlaşma sağlandığı belirlendi. Stefano Denswil için garanti ücret ve imza parasının ödendiğinin açıklandığı sözleşmenin detayları ise şu şekilde: Yapılan anlaşmaya göre futbolcuya 2022-2023 futbol sezonunda 1 milyon 250 bin avro garanti ücret ve 900 bin avro imza ücreti, 2023-2024 futbol sezonunda 1 milyon 250 bin avro garanti ücret ve 950 bin avro imza ücreti, 2024-2025 futbol sezonunda 1 milyon 250 bin avro garanti ücret ve 950 bin avro imza ücreti ödenecektir."