Süper Lig'de Trabzonspor'da Djaniny gelişmesi yaşanıyor. Milli takım formasınıen  son 17 Kasım 2020 tarihinde terleten  ve o günden buyana milli davet almayan Djaniny, 9 Ocak-6 Şubat 2022 tarihleri arasında Kamerun'da gerçekleştirilecek olan Afrika Uluslar Kupası  finali için Milli davet geldi.

Trabzonspor'un Yeşil Burun Adalı hücum oyuncusu Djaniny, son olarak 28 Mart 202 tarihinde ülkesinin milli takım kadrosuna çağrılmış fakat kişisel sebeplerden dolayı day kadrodan çıkarılmıştı.

 Trabzonspor'un önemli isimlerinden biri olan Djaniny, Afrika Uluslar Kupası'nda yer alacağı için Süper Lig'de en az 3 karşılaşmay kaçıracak. Kamerun'da ülkesini temsil edecek olan futbolcu, Trabzonspor'un ligin ikinci yarısında oynayacağı Malatyaspor, Sivasspor, Giresunspor  müsabakalarında olmayacak.

Afrika Uluslar Kupası'nın 23-26 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek son 16 turuna Yeşil Burun Adası milli takımının kalması durumunda Djaniny, Karadeniz ekşibinin deplasmanda oynayacağı Galatasaray mücadelesinde de olmayacak.. 6 Şubat'ta oynanılacak finale Yeşil Burun Adası'nın kalması durmunda ise Djaniny, Kasımpaşa  karşılaşmasında da kadroda yer almayacak.

KAYNAK: FOTOMAÇ