Dün akşam İstanbul'da Fatih Karagümrük karşısında önce 10 kişi kalıp ardından da rakibine 4-1 yenilen Trabzonspor, cumartesi günü aldığı 2-0'lık Fenerbahçe galibiyeti havasını kaybetti. Bordo mavililer büyük bir moral bozukluğu ile Trabzon'a dönerken teknik direktör Abdullah Avcı ekibini Giresunspor karşılaşmasına hazırlamak adına çalışmalara başladı. Diğer yandan da devam eden transfer gündemi ile ilgili flaş karar aldı. Bu sezon başında takıma katılan isimlerden biri ile daha yollar ayrılacak.


Sezon başı katılmıştı

Bu sezon başında iddialı bir kadro kuran Trabzonspor 14 oyuncuyu transfer etti. Kiraladığı ve bonservisini aldığı futbolcularla yoluna çıkan bordo mavililerde en dikkat çeken isimler arasında Fransa'dan getirilen Yusuf Yazıcı da vardı. Lille'den 500 bin euro karşılığında bir sezonluğuna geçici transfer anlaşmasıyla forma giydirilen milli futbolcu beklentilerin çok çok altında kaldı.


 

Gönderilecek

Yeniden yetiştiği takımla yolları kesişen Yusuf Yazıcı'nın sükseli dönüşünün ardından performansının da aynı düzeyde olması bekleniyordu ancak sahada adeta yokları oynayan yıldız oyuncu dün de sahada hiçbir varlık gösteremedi. Ocak ayında kadro maliyetini 30 milyona indirmek isteyen yönetimin Fransız kulübü ile görüşmesi bekleniyor.