Ertuğrul Doğan'ın başkanlık koltuğuna oturmasının ardından ilk transfer dönemine başlayan Trabzonspor, ilk bombayı Dimitrios Kourbelis ile patlatmaya hazırlanırken diğer yandan farklı isimlerle temaslarını sürdürüyor. Nenad Bjelica'nın raporu doğrultusunda hazırlanan yol haritasında gözler Hırvatistan'a çevrilmişti. Yönetim 3 isim hakkında resmi görüşmelerde bulunmak üzere bu ülkeye gitti.


Müjdeyi vermişti

Başakşehir maçı öncesinde kameralar karşısına geçerek basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hırvat teknik adam, transfer konusunda ""Takıma 6-7 oyuncu katmayı düşünüyoruz. Tabii bu sayı aramızdan ayrılacak oyuncuların durumuna göre değişkenlik gösterir. Panathinaikos'tan Dimitrious Kourbelis aramıza katılacak. Kourbelis, 6 ve 8 numara pozisyonunda oynayan bir oyuncu. Bizim sistemimize uygun. Panathinaikos'ta son zamanlarda daha ofansif oynadı. Yunanistan Milli Takımı'nda da savunma pozisyonunda görev yaptı. Bazı oyuncularla yaptığımız görüşmeler ileri boyuta ulaştı. 30 Haziran'da yapacağımız idmanda 5-6 oyuncu muhtemelen bizimle olacak." açıklamasında bulunmuştu.

Hırvatistan'a uçtular

Trabzonspor yönetiminden bazı isimler sezonun sona ermesiyle birlikte Hırvatistan'a gitti. Burada Bruno Petkovic, Orsic ve bir Hırvat oyuncu için görüşmelerde bulunulacak. Orsic konusunda sürecin daha olumlu ilerlediği ve Göztepe'ye kiralık verilecek oyuncularla ilgili olarak da anlaşmaya yakın olunduğu ifade edildi.