Yeni sezonun transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor'da gelecek isimler kadar gidecek futbolcular da planlama konusunda önem taşıyor. Yönetime 6 oyuncu için teklif gelirken 3 oyuncunun da gönderilmesi planlanıyor.

Nenad Bjelica'nn raporu doğrultusunda devam ettirdiği transfer çalışmalarında önemli mesafe kat eden Trabzonspoe, birçok oyuncuyla görüşüyor. 30 Haziran'a kadar 5-6 oyuncu almayı planladıklarını açıklayan Hırvat teknik adama en uygun isimleri getirmeyi planlayan yönetim, mesaisini giderek daha da yoğunlaştırıyor. Dİğer yandan da bazı futbolcuların ayrılık olasılığı var ve sayı oldıkça fazla. İlk etapta 9 ayrılık gerçekleştirilmesi hedefleniyor. İşte detaylar...

Adsız tasarım (42)

Başa bela oldu!

Trabzonspor'da gönderilmesi istenen ilk isim şüphesiz Fode Koita. Gineli yıldız 1.5 milyon euro bandındaki maaşına rağmen ilk sene yokları oynadı, geçen sezonu da Kasımpaşa'ya kiralandı. Bir sezon daha anlaşması bulunan ve maaşının tamamını alma hakkını kullanmak isteyen tecrübeli forvete şu ana kadar eski takımı ve kiralık oynadığı Kasımpaşa dahil kimse talip olmadı. 1. Lig'den dahi isteyeni yok. Maaşındaji yükselik nedeniyle elde kaldı denilebilri. Yönetm de taksitli fesih yapmak amacında ama Koita'nın buna ne kadar yanaşacağı merak konusu.

montasser-lahtimi-1660892282-90542

Sıra Lahtimi'de

Geride kalan sezonda Marc Bartra ile birlikte aynı gün Trabzon'a ayak basan ve büyük umutlarla transfer edilen Montasser Lahtimi de takımdan ayrılması beklenen isimler arasında bulunuyor. Faslı kanat oyuncusu bugüne kadar istediği süreyi alamadığı için oynayabileceği bir kulübe kiralık olarak gitmeyi hedefliyor. Yönetim de kendisine kolaylık sağlamak amacıyla resmi teklif gelmesi halinde değerlendirme kararı aldı.

86e1484a093cfd070f9007e180dd9f4d

Abdülkadir de sırada

Abdullah Avcı ile yaşadığı sorun sonrasında bileti kesilen ve geirde kalan sezonda Gaziantep FK'ya kiralanan Abdülkadir Parmak, deprem felaketi sonrasında ligden çekilen kulübünden Trabzon'a dönmüştü. O günden bu yana antrenmanlarını eksik etmeyen başarılı futbolu, hazırlık kampında Nenad Bjelica'nın gözüne girerek kalıcı olmaya çalışacak. Ancak yapılacak transferler nedeiyle takımda kalması beklenmiyor. Diğer yandan Süper Lig'e çıakcak kulüpler başta olmak üzere birçok muhtemel talibi olması nedeniyle kiralık nedeniyle gönderilmesi yüksek ihtimal.

334581331_1130390887642194_5227586163460725114_n

Nicolas Pepe: Başka takımlar da istedi ama Trabzonspor'u tercih ettim Nicolas Pepe: Başka takımlar da istedi ama Trabzonspor'u tercih ettim

6 gence talip var

Trabzonspor'un kadrosundaki 6 genç oyuncuya talip çıktı. Nenad Bjelica'nın öncelikli olarak deneyerek görmek istediği futbolculardan eğer planlarında yer almayacaklarına karar verirse göndermeyi planladıkları için 1461 Trabzon FK devreye girdi. Başkan Celil Hekimoğlu, mevkidaşı Ertuğrul Doğan'dan Safa Kınalı, Hakan Yeşil, Enis Destan, Kerem Baykuş, Kerem Şen ve Batuhan Kör’ü istedi. Bordo mavililer önceliği pilot takımına verecek.