“Trabzonspor’da pişer, Galatasaray’a düşer” klişesi tek bir transferle tarih olacak gibi görünüyor...

Bordo Mavili takımın hedefindeki  isim Mustafa Kapı.

Sarı Kırmzılı takımın yüksek performans beklediği, 3 yıl yatılı olarak akademisinde yetiştirdiği 17 yaşındaki yıldız adayı, yuvadan kopmaya hazırlanıyor.

Galatasaray yönetiminin yeni sözleşme teklifini kabul etmeyen genç orta saha için Trabzonspor ciddi şekilde devrede olduğu iddia ediliyor.

Karadeniz ekibi, bu transferi gerçekleştirirse tarihi bir rövanş alacak. Öyle ki 2010’lu yılların başından Selçuk İnan, Ceyhun Gülselam gibi Trabzonspor’un önemli isimlerini bedelsiz olarak renklerine bağlayan Galatasaray, devamında Engin Baytar ve Burak Yılmaz’ı almıştı. O isimler, Galatasaray’ın üst üste yaşadığı şampiyonluklarda kilit rol oynadı. Sarı Kırmızılı takımın Trabzonspor sevdası, sonrasında Olcan Adın ve Cavanda transferleriyle etmişti.

Ancak bu kez Trabzonspor, Galatasaraylı Mustafa Kapı’nın peşinde.

İspanyol kulüplerinin de ciddi şekilde ilgilendiği öne sürülen 17 yaşındaki genç yıldız adayı, sezon sonunda boşa çıkacak.

Süper Lig ekibi Trabzonspor'un oyuncuyu ve menajerini ikna etmesi durumunda, Galatasaray’a sadece 360 bin Euro yetiştirme bedeli ödeyecek.

Kaynak: Super Haber