Hüsranla tamamladığı sezonun ardından bu sene şampiyonluk hedefiyle hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor, transferde de atağa kalktı. Bordo mavililer, ezeli rakibinin iki oyuncusunun peşine düştü. Yerli kontenjanını da rahatlatmak amacında olan Fırtına, Galatasaray'ın yıldızlarına göz dikti.

Bu sezon kadrosuna Kourbelis, Orsic, Fernandez, Benkovic ve Benkovic'i dahil eden Trabzonspor'da transfer çalışmaları sürüyor. Hırvat yıldızın sakatlığı sebebiyle bu bölge başta olmak üzere forvet ve orta saha arayan Fırtına'da aynı zamanda Türk oyuncu kontenjanı için de çalışmalar yürütülüyor. Gündeme iki flaş isim geldi. Hem de ezeli rakibin oyuncuları arasında bulunuyorlar. Detaylar haberimizde.

trabzonspor-wallpaper_erdogdu61.blogspot.com

Şampiyonlar Liginde devler sahne alıyor! Şampiyonlar Liginde devler sahne alıyor!

Trabzonspor'da transfer harekatı

Kadrosuna yaptığı takviyelerle dikkat çeken Trabzonspor'da sıra yeni isimlere geldi. İlk hedef ise Mislav Orsic'in yerini doldurabilmek. Mısır ile Afrika Kupası'na katılacak Trezeguet sonrası bu bölgede sorun yaşamak istemeyen tenik heyet ve yönetim yeni bir isim arıyor. Ayrıca orta sahada Chukwuani dışında liderlik yapabilecek bir yıldız amacında. Santrforda ise Petkovic odaklı bir operasyon yürütülüyor. Yerli futbolcular adına yeni bir gelişme yaşandı.

galatasaray-yunus-akgun-depophotos-1950283

Yunus ve Yusuf harekatı

Trabzonspor'da Türk futbolcu kontenjanını genişletecek bir harekat başlıyor. Fırtına, ezeli rakibi Galatasray'ın iki önemli oyuncusu Yusuf Demir ve Yunus Akgün'ün peşine düştü. Geçen sezon hem yabancı sayılmasından hem de kadrodaki yıldızların yanı sıra ortaya iyi bir performans koyamamasından dolayı fazla forma şansı bulamayan gurbetçi oyuncunun tuttuğu takım olarak bilinen Karadeniz ekibine sıcak bakabileceği öğrenildi. Diğer yandan Visca'nın rotasyona girebileceği bir isim arayışında olan teknik heyet, Yunus Akgün'de karar kıldı.

ugurcan-cakir-aa-1843216-2

Uğurcan hayali gerçek olacak mı?

Karadeniz Gazetesi'nin iddiasının ardından gözler geçtiğimiz günlerde Galatasaray için "kulübümüz ne derse o olur" diyen Uğurcan'a çevrildi. Söz konusu iki oyuncunun bonservisini ödeme konusunda yüksek bir meblağı kasasından çıkarmayı istemeyen yönetim, olası Uğurcan takası veya üzerine para alabileceği pazarlığı da kabul edebilir. Her ne kadar Başkan Ertuğrul Doğan'ın Türkiye içine satışını düşünmediklerini açıklayıp Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un "Muslara varken iki 1 numara olmaz" dediği milli file bekçisi için yeni gelilşmeler yaşanabilir. Sosyal medyada sarı kırmızılı taraftarlar da bu takasın olabilmesi için kulübe binlerce mesaj attı.