Trabzonspor’a bu sezon yeni katılan orta saha futbolcusu Dimitrios Kourbelis, kulüp dergisinin 209. sayısına açıklamalar yaptı.

Yunan orta sahanın açıklamaları:

“Her zaman takımı için oynayan, asla vazgeçmeyen bir oyuncuyum. Sahada arzusu, tutkusu ve bitmek bilmeyen hırsı olan bir futbolcu izleyeceksiniz. Topla sakinim, oyunu anlarım, iyi okurum, takımım için en iyisini verip takımımı yukarıya taşırım”

“Futbola, yaşımı hatırlamayacak kadar küçük yaşta başladım. Sonra mahallemde oynadım, ardından da profesyonel futbol hayatım başladım. Eğer gençler yeteneğine güveniyorsa çok çalışmalı, asla vazgeçmemeli. Bu yolda karşılarına birçok zorluk gelecek. Bunun önemli noktası işte burada, asla vazgeçmemek. Tıpkı maçta olduğu gibi, maça kötü başlayabilirsiniz ama sonra pes etmeden sonuna kadar başarıya koymak için çalışmalısınız. Güçlükler, eğer kendinize güveniyorsanız ve üzerine giderseniz, sonunda sizi güçlendirir” 

“Panathinaikos’a transferim çok özel bir durumdu. Çünkü 1’inci Lig’den Yunanistan’ın en büyük takımlarından birine transfer oluyorsunuz. Bu benim seviyemi değiştirdi. Ayrıca milli takım maçlarım da önemli. Ve nihayet Trabzonspor’a transferim, bu başlangıç heyecan verici gerçekten” 

“Milli takımdan hariç, profesyonel futbol hayatımda daha önce sadece iki takımda 7’şer yıl oynadım. Fazla takım değiştiren birisi değilim. Böyle bir planlamam varken Trabzonspor transferi ortaya çıktı. Çok hızlı gerçekleşti. Bunda iki önemli faktör var. Biri, Trabzonspor beni çok istedi. İkincisi ise burada oynayan iki arkadaşım. Onlar bana burada neyi beklediğimi anlattı. Sonrasında karar vermem çok kolay oldu”

“Her oyuncu oynamak ister. Bu oyunu çok seviyoruz, çok sıkı çalışıyoruz, bunun için yaşıyoruz. Ama tabi ki her isteyen oynayamaz, iyi olan, iyi çalışan oynar. Ben rekabeti çok seven biriyim. Türkiye’de oynayan Yunanlılar iyi geçmiş bıraktılar, iyi izler bıraktılar. Ben de buna devam ettirmek, tarihe geçmek ve iyi anılmak istiyorum”

''Buraya gelmeye karar vermem ilk başta ailem için biraz garip oldu. Çünkü o ana kadar Yunanistan’ı hiç terk etmemiştim, ayrıldığım için üzüldüler ama hayat bu. Sonrasında anlattığımda kabullendiler çünkü aileleriniz sizin için her zaman en iyisini ister ve benim için en iyisi bu karardı. Yunanistan’ı terk etmek hiç kolay değildi. Ailem, arkadaşlarım, herkes orada. Ama yeni kariyerim için olabilecek en iyi, en doğru yerdeyim” 

“İlk sırada kesinlikle Sergio Busquets. Küçükken Barcelona’yı desteklerdim. Busquets, Iniasta, Xavi’yi çok severdim. Modric’i de çok beğeniyorum ama ilk sırada Busquets, oyun stilimi ona benzetiyorum."