Son olarak dönemin başkanlarından Muharrem Usta'nın kendi hastanesi olan Medical Park ile yapılan anlaşma ile 5 yıllık stat sponsorluğu imzalayan Trabzonspor, bu sürenin sona ermesinin ardından şampiyonluk yaşamasına rağmen firma bulmayı başaramamıştı. Aradan geçen sürede yapılan temaslarda da herhangi olumlu bir aşama kaydedilememişti. Mart ayında göreve gelen eski asbaşkan ve yeni başkan Ertuğrul Doğan, sürecin olumlu şekilde noktalamaya hazırlanıyor. Türk futbol tarihinin en büyük stat anlaşmalarından birine imza atılmak üzere.

Son anlaşmadan 30 milyona yakın gelir

Trabzonspor'un son stat anlaşması Muharrem Usta'nın sahibi olduğu Medical Park'ın adını almasıyla yapılmıştı. O dönem 3 yıllık inşaat süresinin bitmesinin ardından faaliyete geçen Akyazı Staduyumu'na ismi verilen firma için 5 seneliğine KDV dahil 29 milyon 500 bin euro karşılığında imza atılmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait Şenol Güneş Spor Kompleksi içerisindeki stadın yeni isim sponsoru, şampiyonluk yaşanmasına rağmen kısa bir süre önceye kadar bulunamamıştı.

Çalışmalar sonucunu verdi

Uzun süren temasların ve çabaların ardından Trabzonspor yönetimi beklediği sponsoru buldu. Dün akşam imzaların atıldığı bilinen firma ile birlikte yine 5 yıllık anlaşma sağlandı. Hafta içinde el sıkışılan miktar üzerinden KAP'a bildirim yapılması bekleniyor. Bu gelişme taraftarları da çok sevindirdi. Özellikle transfer bekleyen bordo mavililere can suyu olan bu gelirin devamı da olacak.

Sponsorluk geliri borca gidecek

Trabzonspor'da yaşanan sevincin ardından elde edilecek gelirin adresi de belli oldu. Buna göre Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmada borcunu azaltmak isteyen yönetim, söz konusu parayı buraya aktaracak. Daha borçsuz bir hale gelmek isteyen Doğan ve ekibi ayrıca yeni bir sponsor açıklaması daha yapabilir.

Trabzonspor'un stat sponsoru kim oldu, ne zaman açıklanacak?

Taraftarların dünden bu yana en çok araştırdıkları konuların ikisi bu sorular oldu. Stat sponsorluğunun yerli mi yoksa yabancı bir firma mı olduğu ve ne zaman açıklanacağı gündeme oturdu. Bu soruların cevabı henüz bilinmiyor ancak gelecek hafta içerisinde tüm detayların KAP'a bildirileceği öğrenildi. Diğer yandan Akyazı Stadyumu hesabından da kum saati videosuyla stat sponsorluğu müjdesi verildi.