2020 yılının kasım ayında Abdullah Avcı ile anlaşan Trabzonspor, o günden sonra yıllardır hasretini çektiği Süper Lig şampiyonluğu yaşamış ve 2 kez de Süper Kupa'yı kaldırmıştı. Deneyimli antrenörün bugün ayrılığının kesinleşmesinin ardından gözler yerine koltuğa oturacak isme çevrildi. Gündemde 3 yerli teknik adam yer alırken farklı teknik direktörler de önerilecek. Peki, Trabzonspor'un yeni teknik direktörü kim olacak? İşte detaylar...


Sergen Yalçın, Çağdaş Atan ve İlhan Palut listede

Başkan vekili Ertuğrul Doğan yönetiminde mevcut yönetim kurulu da takımı seçim sürecine kadar yardımcı antrenör Orhan Ak'a emanet etmişti. Doğan'ın başkanlığa vekalet ettiği süreçte Karadeniz devi ile ilgili birçok isim gündeme geldi. İlk etapta Sergen Yalçın, İlhan Palut ve Çağdaş Atan isimleri zikredilmeye başlandı. Öncelikli aday olan Yalçın ile anlaşma sağlanamaması halinde diğer isimlerle görüşme yapılacağı öne sürülüyordu.


 

Menajerler de devrede

Başkanlığa aday olduğunu açıklayan Ertuğrul Doğan'ın yanı sıra başka adayların çıkma ihtimali bulunan seçim süreci içerisinde mevcut yönetim kurulu herhangi bir teknik adamla anlaşmama kararı aldı. Bu süre içerisinde daha çok ekonomik sorunları çözmeye çalışacak olan yönetim eğer seçilirse hemen teknik adam konusuna odaklanacak. Bu arada birçok menajer de önerilere başladı. Yabancı ve şu an boşta bulunan hocalara yönelik teklifleri de değerlendirecek olan yönetim, seçimi kazanması durumunda somut adımları atmaya başlayacak. Bordo- mavili takımda öncelik başkanlık seçimine verilmiş durumda.