Sarı lacivertlilerin geçen yaz bonservissiz transfer ettiği Ryan Kent'in ara transferde kiralık gönderileceği ve İngiliz oyuncuya şimdiden taliplerin olduğu iddia edildi.

Kent, Rangers'ta geçirdiği 4 sezondan sonra geçen sezonun sonunda yeni kontrat teklifini geri çevirmiş ve İskoç ekibi ile yollarını ayırmıştı. 27 yaşında olan İngliz yıldız, İngiliz ve Avrupa takımları ile gerçekleştirdiği görüşmelerden sonra en iyi teklifte bulunan Fenerbahçe'ye 4 yıllık imza atmıştı.

TEAMtalk'un haberine göre; Fenerbahçe takımında işler umduğu gibi gitmeyen Ryan Kent, ilk 11'de oynamakta zorlanırken, sarı lacivertlilerin İngiliz oyuncuyu devre arasında kiraya göndereceği ve satın alma opsiyonu için pazarlık yapmaya hazır olduğu öne sürüldü.

Haberde Kent'in İstanbul'daki hayata adaptasyon olmakta zorlandığı ve kulübe de adapte olamadığı ifade edilirken, takım arkadaşlarıyla bütünleşmede ve yeni kulübüne alışmada problemler yaşadığı iddia edildi.

Ryan Kent'in transferi için iki İngiliz takımının rekabet halinde olduğu belirtilirken, bu kulüplerin Leeds United ve Bournemouth olduğu aktarıldı. İngiliz futbolcunun durumunu yakından izleyen iki takım da ocak ayındaki olası bir kiralama anlaşmasına istekli bakmakta.

Bu arada Rangers'ın da eski futbolcusu için takipte olduğu lakin bu sıralar henüz ciddi bir adımda bulunmadığı ifade edildi.