Trabzonspor'un gündemindeki Trevoh Chalobah kimdir? sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor.

İkinci adı Thomas'tır. Trevoh Chalobah, 5 Temmuz 1999'da Sierra Leoneli bir ailenin oğlu olarak, liman şehri Freetown'da doğdu. Trevoh, Paul de dahil olmak üzere diğer kardeşlerden biri olarak dünyaya geldi (en ünlüsü Nathaniel, Fulham'da oynuyor).

Trevoh, ağabeyi (Nathaniel) ile birlikte, çocukluğunun ilk yıllarını Sierra Leone'nin başkenti Freetown şehrinde geçirdi. Üç yaşındayken Chalobah'ın babası ve annesi İngiltere'ye taşındı. İngiltere'ye ulaşan aile, Londra'nın Lambeth kentine yerleşti.

Trevoh Chalobah'ın ailesi Londra'nın Crystal Palace taraftarlarının egemen olduğu bir bölgede yaşıyordu. İngiltere'nin tamamında, birçok insan Güney Londra'yı spor tutkusu için özel bir yer olarak biliyor.

Trevoh ve kardeşi Nathaniel için futbol sevgisi orada başladı. Çocuklar küçükken hep bu özel saahada futbol oynamaya giderlerdi.

Doğruyu söylemek gerekirse, bu saha onların futbol yeteneklerinin temeliydi. Büyürken, her iki çocuğun da gün boyunca o sahada futbol oynama dürtüsü dışında kesinlikle endişelenecek hiçbir şeyleri yoktu. Hem Trevoh hem de Nathaniel için futbol sahasında becerilerini geliştirmek kolaydı. Bunun nedeni, ailelerinin yaşadığı evin, kentin merkezinde olmasıdır.

Daha da önemlisi, Trevoh Chalobah'ın ebeveynleri, oğullarının sahada hobilerinden zevk almalarına izin veren futbolu seven bireylerdi.

Ayrıca iki kardeşin hiçbir şeyden yoksun olmamasını sağladılar. Özellikle yiyecek, barınak, giyim ve sağlam eğitim vb.

Bugüne kadar ve sonsuza dek, Trevoh ve Nathaniel onlara yol gösterdikleri ve onlara başarılı olmaları için gereken şartları, arzuyu ve yüreği veren bir şey olan ebeveynlerine güveniyorlar.

İngiliz vatandaşı olmasına rağmen, stoper en iyi Sierra Leone-İngiliz olarak tanımlanır.

Bunun nedeni Londralıların Afrika mirasıdır. Trevoh Chalobah'ın ebeveynlerinin her ikisinin de aile kökleri Batı Afrika ülkesi Sierra Leone'dedir.

Farkında değilseniz, Chelsea FC savunma canavarı (Real Madrid'e transfer oldu) Antonio Rudiger aynı zamanda aile kökenini Sierra Leone'den almıştır. Rudi'nin ailesi artık Alman vatandaşlığına sahip.

Çocuk askerlerin yoğun olarak kullanıldığı Sierra Leone İç Savaşı, ebeveynlerinin (Rudiger ve Trevoh) Avrupa'da daha iyi bir yaşam sürmelerini sağlamaktan sorumluydu.


Afrika kökleri hakkında daha fazlası
Leonardo DiCaprio'nun oynadığı 2006 yapımı Blood Diamond filmini izlediniz mi? Yine de filmin hikayesi, acımasız elmas ticareti ile tanınan bir ülke olan Sierra Leone ile ilgili.

Film, Sierra Leone'de Mücevher satışı yoluyla kanlı bir iç savaşı körükleyen isyancı milislerin kurgusal bir hikayesini anlatıyor.

Mücevherler elmastır ve savaş bölgelerinde çıkarılır ve daha sonra çatışmaları finanse etmek için satılır. Dünya çapında satış karı savaş ağaları ve elmas şirketleri.

Her iki kardeş de Gipsy Hill'deki en iyilerden biri olan St Andrew's Katolik İlkokuluna gitti. Daha sonra Piskopos Thomas Grant Okulu'nda okudular. Futbol sevgisi, Trevoh'un okul saatlerinden sonra oyunu oynamaya odaklanmasını sağladı.

Trevoh Chalobah

Herkes Gipsy Hill'in oldukça kaba olduğunu bilir. Ancak çocuklar – tıpkı Pogba kardeşler gibi – futbolu suç unsurlarından kaçış olarak kullandılar. Trevoh'a göre, hem o hem de Nathaniel her salı, perşembe, cumartesi ve pazar günleri antrenman yaptı.

O zamanlar, futbol oyunu Trevoh için daha çok bir rutindi. Bu, okula gitmeyi, ebeveynleri tarafından alınmayı, eğitime gitmeyi ve sonra eve geri dönmeyi içerir. Aynı şey hafta içi ve hafta sonu tekrar ediyor.

Chelsea Akademisine Yolculuk
Ağabeyinin futbol kariyerine girmek için çok uğraştığını görmek Trev'e kesinlikle ilham verdi. Gerçek şu ki, Nathaniel futbol oynamasaydı Trevoh'u asla tanımayacaktık. Ailesi başka bir şey alması için ona rehberlik etmiş olmalı.

Chelsea onu bulmadan önce, kardeşi Nathaniel, başlangıçta Fulham'daki akademi sistemine katıldı.

Trev, Chelsea gençliğine taşınmadan önce iki sezon orada kaldı – 10 yaşında. Bu süre zarfında Trevoh, Pazar Ligi'nin bir takımı olan Cannons'ta forvet olarak oynadı. 

Nathaniel 2005 yılında Chelsea akademisine katıldı. İki yıl sonra, Londra kulübüyle başarılı bir denemenin ardından küçük Trevoh onu izledi.

Boyları ve çok yönlülükleri sayesinde, her iki kardeş de defansif orta saha olarak da oynayabilen Merkez defans oyuncuları olarak başladı.

Trevoh Chalobah

Trevoh Chalobah Biyografi
Gerçek şu ki, Trevoh ve Mason Mount aynı Chelsea akademisi yaş grubundaydı. Arkadaşlıklarını açıklamak dünyanın en zor şeyiydi.

Blues akademisindeyken genç Trevoh, hayatın en büyük hediyesini yaşadı. En yakın arkadaşı Mason'la birlikteyken kendini asla yalnız hissetmedi ve büyük bir aidiyet ve amaç duygusuna sahipti.


Akademi Sonrası Yükselişi
Haziran 2016'da Chelsea ile ilk profesyonel sözleşmesini imzaladıktan sonra Trev, hem kulüpte hem de İngiltere genç futbolunda isim yapmak için bir araç tasarladı.

Savunmada çok sayıda savunma becerisi olan genç oyuncu, önce uzun mesafeli pasları geliştirmeyi öğrendi.

İngiltere gençliğinin kaptanı ve lideri olarak Trev, ülkesini 16 Yaş Altı'ndan 20 Yaş Altı'na kadar temsil etti. Onun bölümünde, tehlikeli durumlarda bile topla mücadele etmek çok kolay hale geldi. Trevoh, koşma ve mücadele etme eyleminde ustalaştı ve bu, İngiltere genç takımını sayısız kez kurtardı.Trevoh Chalobah Biyografisi – Başarı Öyküsü
Birçok Blues genci gibi, hiç bitmeyen birinci takımın mega yıldızlarıyla rekabet etmeyi beklemek yerine kiralık gitmek her zaman ideal bir şeydi. Trevoh, Ipswich Town'a katılmak için bu kulübe adım attı.

Aston Villa için bir gol makinesi olan Tammy Abraham'ın beğenisine karşı yarıştı. Oradayken, sadece savunmakla (Trev için) değil, aynı zamanda gol atmakla da ilgiliydi.

Çocuğun bir sonraki durağı Huddersfield Kasabasıydı. Teriyerlerle, Trevoh hem gol attı hem de üstün savunma becerileri sergiledi.

Bu performans ona Ligue 1'de (Fransa'daki birinci lig futbolu) FC Lorient'e bir kredi hamlesi kazandırdı.


FC Lorient Başarı Öyküsü
Huddersfield Town ile kiralık iken, ona o zamanki Blues koçu Frank Lampard tarafından yeni bir sözleşme kazandırdı.

İmzaladıktan hemen sonra, genç Trev ailesini (ilk kez) yabancı bir ülkede - Fransa'da futbolla yüzleşmek için terk etti.

Tıpkı İngiltere'de olduğu gibi, FC Lorient ile bir başka verimli kira geçirdi. Trev, topla öne doğru ittiğinde (bu süreçte goller atarken) estetik açıdan en hoş kişi oldu . Ayrıca birçok ustalık sınıfı savunmasından sonra hayranların kalbini kazandı.

Chelsea'ye dönüşü
2021 yılının şafağında, Trevoh'un mega savunucularla eşleşebileceği açıktı. Bu, ona lakabı getirdi – Küçük David Luiz .

Frank Lampard ile daha az iltifat bulamayınca, Thomas TuchelTrevoh'a olan inancını yerleştirdi. Fransız Ligi'ndeki performansını gözlemleyen Alman teknik adam, kiralıktan dönüşünü kabul etti ve onu 2021/2022 sezonu planının bir parçası yaptı.

Trevoh'un ilk testi 2021 UEFA Süper Kupası'nda bir gösteri yapmaktı. Cesareti sayesinde kendisne güvenenleri hayal kırıklığına uğratmadı.

Kurt Zouma ile mücadeleci bir tandem oluşturup, Mavileri Boulaye Dia ve Gerard Monero gibi rakiplere karşı yenilgiden kurtardı.

Sonunda Trevoh, takımının 2021 Süper Kupası'nı kazanmasına yardımcı oldu. Tabii bu Kepa Arrizabalaga'nın nefes kesen kahramanlıkları olmadan olmadı.


Başarılı Premier Lig çıkışı
Bu maçta çocuk, muazzam bir rahatlık içinde gelen komuta varlığıyla taraftarın kalbini kazandı.

Trevoh'un ilk golü, Chelsea taraftarlarını, David Luiz'in yıllar önce yaptığı gibi, kıdemli takım için yapabileceğine inandırdı.

İlk golünün ardından gözyaşlarına boğulan Trev, 2021/2022 sezonunda Thomas Tuchel'i etkilemek için yola çıktı. Rakiplerini yere serdiğini ve topu kolaylıkla kazandığını gördük.

Trevoh Chalobah Kişisel Yaşamı
Kişiliğini sahada yaptığı her şeyden ayıran nedir? Trevoh Chalobah Biyografisinin bu bölümü her şeyi ortaya koyuyor.

Onu karakterize eden ilk şey dans ediyor. Bu, Chalobah kardeşler için ortak bir hobidir.

Aşağıdaki videoda Trevoh, bir FA kupası zaferinin ardından tüm kalbiyle dans ederken, Antonio Conte'yi yanlışlıkla görmezden geldi. Videonun ikinci kısmı, onunla ağabeyi Nathaniel arasındaki bir dansı gösteriyor.

Egzersiz rutini
Dans hobisinden sonra egzersizlerini yapma şekli gelir. Paul Pogba'ya benzer şekilde Trevoh, eğlenceli egzersiz videoları aracılığıyla kaslarını sergilemeyi seviyor.

Trevoh Chalobah Yaşam Tarzı
Arabalar için Mercedes-Benz G-Class'ı tercih ediyor. Aslında, Trevoh Chalobah, Ivan Toney ile aynı araba tipini ve rengini kullanıyor . İkincisi, Trev şık görünmek için giyinir - kişiliğine çok fazla hava ve çekicilikle. Sokak giyimi trendleri dünyasında, birkaç futbolcu herkes için ritmi belirliyor. Trevoh için moda, durmayan bir şeydir.


Trevoh Chalobah'ın babası hakkında
Şu anda, 50'li yaşlarında, oğlunun sözleşme müzakereleri dışında, kendisini kamuoyunun dikkatine pek sunmayan biri.

Bu günlerde, Trevoh Chalobah'ın babası, oğlunun menajeri (Caa Base LTD) ile oğulları için iyi sözleşmeler yapmak için çalışma alanında çok etkili oldu.