NBA'da forma giyen milli gururumuz Alperen Şengün, geceye damgasını vurdu. Oyun görüşü, takım arkadaşlarını yönlendirişi ve enerji kaynağı oluşuyla bu sezon çok farklı bir seviyede karşımıza çıkan Alperen, Dallas Mavericks karşısında 19 sayı ile mücadele etti. Houston Rockets Alperen'in bu muhteşem oyununa rağmen maçı 112-106 kaybetti! Dallas Mavericks'in Sloven yıldızı Luka Doncic ise maç boyunca dikkatleri üzerine çekti. Luka Magic, maçı 50 sayı, 10 asist, 8 ribaund ile tamamladı.

Alperen Şengün bu oyununa devam etmeli!

alperernsengunlukadoncic (2)

Luka Doncic'în Luka Magic'e dönüştüğü gecede, Alperen Şengün'ün 19 sayılık performansı Houston Rockest'a yetmedi. Ancak oyunu ile tüm alkışları toplayan Alperen Şengün için sosyal medyadan destek veren yorumlar yapıldı. Şengün'ün bu şeklide oynamaya devam etmesi gerektiğini söyleyen kullanıcılar, "İşte Alperen'in gerçek formu! Neredeyse triple-double yapacakmış. Bir gün bu oyununu normalleştirecek. Takımı onu efektif kullandığı sürece bu tarz istatistikleri göreceğiz. Bencil oyun kurucu ve beceriksiz koçla oynamasa Alperen'in oyunda ne kadar etkili olduğu anlaşılır ama şu an maalesef böyle bir durum söz konusu değil. Yine de her maç aldığı sürede elinden geleni yapıyor. Çalışmayı asla bırakmazsa ve sağlığı yerinde olursa birkaç seneye all-star olması işten bile değil. Tebrikler Alperen, keyifle izliyoruz seni. Doncic 50s/8r/10a ile oynamış. Karşınızda böyle bir hayvan varsa mecburen maçı kaybediyorsun. Houston genç bir takım, Alperen yetenekli bir takımda olsa 12-13 asiste ulaşabilecegi maçlar olurdu. Şimdilik bol bol süre almaya devam etsin ve istatistik kassın, elbet yetenekli oyuncularla bir araya gelecek. " yorumlarında bulundular. 

Luka Doncic, Luka Magic'e dönüştü!

alperernsengunlukadoncic (3)

Luka Doncic ya da NBA'da bilinen ismi ile Luka Magic (sihir). Sloven yıldız yine muazzam bir oyun sergileyerek galibiyeti Dallas'a getirdi. Houston, maçın son dakikalarında topu Doncic'in elinden tamamen almak için çalıştı. Doncic, ikili takımları nispeten kolaylıkla parçaladı. Houston'ın zorlayıcı savunmasını egale edebilmek için sevilen sıra dışı asistlerinin yanı sıra potaya da giderek topu kontrolünde tuttu. Houston koçu Silas, maçın ardından Doncic'i engelleme stratejisinin kusurlu olduğunu kabul etti.  Silas, "Luka'ya koçluk yaptığımda tuzağa düşmeyi severdi," dedi. "Belli ki yuvarlandığı için ona gitmek zorundaydık... Kolay bir şut attığından emin değilim. Her şutu sert yaptık ama bu harika bir oyuncunun böyle olur." dedi