Ankara'nın ev sahipliğinde düzenelenen Voleybol FIVB Milletler Ligi Finalleri'nde A Milli Kadın Voleybol Takımı bugün Tayland ile mücadele edecek..

TVF Ankara Spor Salonu'nda oynanacak olan karşılaşma 18.30'da başlayacak. Karşılaşma TRT 1'den naklen olarak yayımlanacak.

Filenin Sultanları, puan tablosunda 7. basamakta yer almasına rağmen, ev sahibi olma avantajı ile finallere 1. sıradan katıldı.

Ard arda 4. kez final etabına kalma başarısı gösteren milli takımımız, 2018 senesinde gümüş, 2021 yılında ise bronz madalya kazandı.

FIVB Milletler Ligi Finalleri'nde mücadele edecek milli takımız, lig etabında ilk hafta karşılaşmalarını Ankara'da, ikinci hafta mücadelelerini Brezilya'da, üçüncü hafta maçlarını ise Kanada'da oynadı.

Üç bölümden oluşan lig etabını ilk 8'de bitiren ABD, Brezilya, İtalya, Çin, Japonya, Sırbistan, Türkiye ve Tayland, final etabında mücadele etme hakkı kazanmıştı.

FIVB Milletler Ligi Finalleri'nin yarı final maçları 16 Temmuz'da, final ve üçüncülük maçları ise 17 Temmuz'da oyanacak..

Dün oynanan maçlarda ABD'yi 3-2 yenen Sırbistan ve Japonya'yı 3-1 maplup eden Brezilya, yarı finale yükselen takımlar oldu. (NTV Spor)