Süper Lig’de transfer döneminin açılmasıyla birlikte üç büyükler arasındaki rekabet arttı. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın hedefindeki yeni isim gündeme bomba gibi düştü. Senegal kökenli sol bek Saliou Ciss ismi Senegal basını tarafından ortaya atıldı. Peki, Saliou Ciss kimdir?


Süper Lig ekipleri arasındaki rekabet transfer dönemine de damga vurmaya devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışı futbolcu transferlerinde karşı karşıya gelen Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yeni hedefi Saliou Ciss oldu. Şampiyonluk hedefi ile sezon açılışı yapacak olan üç büyükler, oyuncu kadrolarına yeni takviyelerde bulunmak için harekete geçti. Birbirinden önemli isimlerin ortaya atıldığı transfer döneminde her gün yeni bir haber gündeme geliyor. Son olarak Senegal basını tarafından Saliou Ciss için üç büyüklerin transfer yarışına katıldığı iddia edildi. Senegalli futbolcunun Türkiye’ye transfer olacağı haberinin temelinde ise İstanbul Havaalanından yapmış olduğu paylaşım yer alıyor. Saliou Ciss’in Türkiye’ye geliş sebebinin transfer görüşmeleri olduğu düşünülüyor. Bonservis bedeli ödemeden sol bek mevkisine transfer yapmak isteyen üç büyüklerin Senegalli futbolcuya sıcak baktığı öğrenildi.

Senegalli Saliou Ciss kimdir? Kaç yaşındadır?

15 Eylül 1989 tarihinde Senegal’in Dakar kentinde dünyaya gelen Saliou Ciss hem stoper hem de sol bek olarak oynayabiliyor. 1.74 boyundaki oyuncunun en önemli özelliği sol ayaklı olmasıdır. 2010 yılında Diambars FC ile anlaşarak profesyonel kariyerine başlayan Saliou Ciss, çevik ve güçlü bir profil çizmektedir. Senegal dışında Fransa 2. liginde de oynama fırsatı yakalamıştır. Fransa’da 25 maça çıkan futbolcu 1 gol 1 asistlik katkı sağlamıştır. Senegal Ligi’nin köklü kulüplerinden AS Nancy ile sözleşmesi sona eren tecrübeli futbolcu, kariyerine Türkiye’de devam etmeye istekli bulunuyor. 

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın transfer yarışı

Saliou Ciss, menajeri tarafından üç büyüklere önerildi. Sol bek arayışı içerisinde olan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın scout ekipleri tarafından inceleme altına alınan Saliou Ciss, Türkiye’ye davet edildi. Tecrübeli futbolcunun piyasa değerinin 400 bin Euro olduğu açıklanmıştı. Kariyerindeki en önemli dönem 2013 yılına denk gelen Saliou Ciss, düşük maliyetlerle oyuncu kadrosuna dahil edilebilir.