UEFA, Maribor karşılaşmasında yaşanan taraftar olayları nedeniyle Fenerbahçe'ye ceza verdi.

UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında deplasmanda Maribor ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe, mücadeleyi kazandı. Karşılaşma Fenerbahçe'nin 1-0 üstünlüğüyle devam ederken iki takım taraftarları arasında çıkan kavga nedeniyle maç uzun süre durdu. Tam 32 dakika duran karşılaşma yeniden başladı. 

Yaşanan olayların ardından Fenerbahçeli taraftarların tribünleri boşaltması istendi. Sarı-lacivertli futbolseverler tepki gösterse de tribünleri boşaltmak durumunda kaldı. 

UEFA'dan Fenerbahçe'ye ceza

UEFA, Maribor deplasmanında yaşanan olaylar nedeniyle Fenerbahçe'ye ceza verdi. UEFA, sarı-lacivertlilere bir maç deplasmana seyirci götürmeme ve 30 bin euro para cezası verdi.

Ne olmuştu? 

Maribor-Fenerbahçe maçının 66. dakikasında ev sahibi tribününden atlayan bir taraftar, Fenerbahçe tribünlerine doğru hareket etti ve Sarı-Lacivertli taraftarların pankartını yırtmak istedi. Yaşanan bu olayın ardından taraflar birbirine girdi. 

Fenerbahçe'den açıklama gelmişti

Fenerbahçe tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Takımımızın, UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. Eleme Turu rövanş mücadelesinde deplasmanda Maribor ile oynadığı maçta yaşanan vahim tribün olayları hakkında açıklamamızdır.

Takımımızın oynadığı maçta, tribünlerde hiçbir problem yokken rakip takım taraftarlarının taraftarımızın arasına girerek tribünde yer alan pankarta saldırması, pankartı tribünden sökmesi üzerine kesinlikle kabul etmeyeceğimiz olaylar yaşanmıştır.

Fenerbahçe'de çifte ayrılık! Fenerbahçe'de çifte ayrılık!

Stadyumda görev alan polis ekiplerinin bu olaya sebep olan Sloven taraftarlara müdahalesi yeterli olmamış,
Fenerbahçemizi desteklemek üzere tribünde yer alan, tribünden sökülen pankartı geri alma refleksini ortaya koyan taraftarlarımız ve tüm tribünümüz haksız şekilde stadyumdan dışarı çıkarılmıştır.

Kulübümüze ulaşan bilgi taraftarlarımıza stadın dışarı çıkarıldıkları anlarda da polisler tarafından sınırı aşan bir yaklaşım sergilendiğidir.

Tribünlerde Fenerbahçemizi yalnız bırakmayan, tribün duruşunu olması gerektiği gibi ortaya koyan taraftarımıza geçmiş olsun diyor;

Maribor taraftarlarının sebebiyet verdiği bu vahim olaya dair UEFA nezdinde tüm sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz." sözlerine yer verilmişti.