Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın renklerine bağlamak istediği deneyimli futbolcu Uğur Çiftçi'den flaş bir yanıt geldi.

Son günlerde transfer çalışmalarına hız veren Süper Lig'in lideri Galatasaray'da öncelik sol bek...

Bu bölge için arayışlarını sürdüren Sarı Kırmızılı takımda listenin başında Sivasspor'un 30 yaşındaki oyuncusu Uğur Çiftçi yer alıyor.

Adeta yılan hikayesine dönen Çiftçi transferinde son durum merak edilirken, bu soruya konunun ana kahramanı olan Uğur Çiftçi'den yanıt geldi.

Deneyimli sol bek oyuncusu, antrenman sırasında basın mensuplarından gelen Galatasaray'a transferi için son durumun ne olduğu şeklinde soruya, "Son durum aynı" yanıtını verdi.

Öte yandan Galatasaray, Uğur Çiftçi için Emre Taşdemir ve 600 bin euro karşılığında Sivasspor'la anlaşma sağlamıştı. Emre Taşdemir'in transfer için Sivasspor'la anlaşamaması üzerine transfer ertelenmişti.

Anlaşma tamam! Zaniolo geliyor... Anlaşma tamam! Zaniolo geliyor...

Konuyla alakalı Sivasspor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay da açıklamalarda bulunurken şu ifadeleri kullanmıştı;

"Bizim acil planda forvete ihtiyacımız var, yönetim onun farkında. Takımdan giden Dia Saba'nın yerine bir oyuncu almamız gerekiyor. Fırsatımız, imkanımız olursa tabii bir tane daha alabiliriz. Onun dışında fazla bir şey istemiyoruz. Uğur Çiftçi konusu çıktıktan sonra Emre'nin adı geçti. Tabi bizi istemeyeni bizim de zorla almamız mümkün değil. Yani Emre de haklı olarak Galatasaray'da oynuyor, oradan bir yere gitmek istemeyebilir. Bir sol bek almadan Uğur'u bırakma şansımız yok."