Transfer döneminin hızlı takımlarından Galatasaray'da uçaklar bir bir iniyor, yıldız isimlerle imzalar atılıyor. 3 kulvarda yarışacak olan olan Galatasaray, her mevki için bol alternatifli bir kadro kurmak istiyor.

Fernando Muslera'nın yanına rotasyon için uzun zamandır yerli bir kaleci arayışında olan Galatasaray, Günay Güvenç transferi için Gaziantep ile anlaşmaya vardığını geçtiğimiz günlerde, Gaziantep Başkanı Memik Yılmaz duyurmuştu. Galatasaray, bu transfer için Gaziantep'e 500 bin euro bonservis ve genç kaleci Batuhan Şen'i kiralık olarak verecek. 

TRABZONSPOR'UN YÜKSEK BONSERVİS BEKLENTİSİ

Trabzonspor'un Uğurcan Çakır için 25 milyon euroluk bonsevis beklentisi varken gelen en yüksek teklif 12 milyon euro civarında kaldı. Milli kaleci için en yüksek teklifin bir Serie A takımından geldiği iddia edilmişti. 

UĞURCAN'DAN GALATASARAY AÇIKLAMASI

beIN SPORTS mikrofonlarına açıklamalarda bulunan milli file bekçisi takımdaki geleceği ve transfer gündemi hakkında, "Avrupa'dan teklifler aldığım dönemler oldu, bana teklifin geldiği ama benim yönetime götürmediğim teklifler bile oldu. Çok şey yazılıyor ama ben kulübümün menfaatini düşünüyorum. Trabzonsporluyum, burası benim yuvam. Burada olmaktan çok mutluyum. Galatasaray, Avrupa... Kulübümüz ne derse o olur." dedi. 

UĞURCAN ÇAKIR'IN İSTATİSTİKLERİ

Deneyimli kaleci kariyeri boyunca 212 maça çıkarken kalesinde 256 gol gördü ve kalesini 59 kez gole kapamayı başardı.