26 Haziran’da başlayan transfer döneminin gözde isimlerinden Uğurcan Çakır’ın Trabzonspor’dan ayrılmasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. A Milli futbol takımının da kalesini koruyan yıldız futbolcunun Trabzonspor’dan ayrılmak istediği biliniyor. Sezon sonunda Galatasaray’ın Uğurcan Çakır’ı renklerine bağlamak istediği yönünde haberler gündeme gelmişti. Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan tarafından Uğurcan Çakır’ın yurt içindeki rakiplerine satılmasının söz konusu olmadığı açıklanmıştı. Geçtiğimiz yıllarda Avrupa kulüpleri tarafından transfer edilmek istenen Uğurcan Çakır’ın bu sezonki performansı ise düşük not aldı. Başkan Ertuğrul Doğan, Trabzonspor’un kaptanı ve kalecisi Uğurcan Çakır için resmi bir teklif yapılmadığını açıklamıştı. Lakin, yıldız futbolcunun son hamlesi yeni gelişmelerin habercisi olarak değerlendirildi.

goal---image-w-crest--617ab398-402d-4190-aa4a-787264afc820

İtalya’dan Talip Var

Trabzonspor’un ve A Milli Takımın kalecisi Uğurcan Çakır için Avrupa kulüplerinin yeniden devreye girdiği ortaya çıktı. Yıldız futbolcunun kariyerine farklı bir kulüpte devam etme isteği de transferinin önünün açılmasını sağladı. İtalya spor medyasında yer alan haberlere göre Uğurcan Çakır’ın yeni talibi Roma kulübü oldu. Roma Sportif Direktörü Tiago Pinto’nun transfer listesinde Uğurcan Çakır’ın olduğu ileri sürüldü.

ugurcan-cakir-aa-1843216-2

Milli futbolcunun menajeri ile temas kuran Roma Sportif Direktörünün olumlu dönüş aldığı öğrenildi. 27 yaşındaki Uğurcan Çakır’ın Trabzonspor ile sözleşmesi 30 Haziran 2027 tarihinde sona erecek. Piyasa değerinin 12 milyon Euro olduğu düşünülen Uğurcan Çakır için Trabzonspor yönetiminin belirlediği bonservis ücreti ise daha yüksek oldu. Bordo mavili kulübün altyapısında yetişen Uğurcan Çakır’ın Başkan Ertuğrul Doğan ile görüşerek transfer sürecinde yardımcı olmasını isteyeceği düşünülüyor.

F0Mj1x6WwAAs1il

Uğurcan Çakır’dan Sürpriz Hamle

Trabzonspor’un kaptanı ve kalecisi Uğurcan Çakır’ın transferiyle ilgili yeni haberler gündeme gelirken; milli futbolcu da sürpriz bir hamle de bulundu. Sosyal medya hesaplarında Trabzon’un plaka numarası 61’i kullanan Uğurcan Çakır’ın değişiklik yaptığı görüldü. Yıldız futbolcunun, Twitter hesabındaki 61 numarasını silmesinin nedeninin transferiyle ilgili olduğu düşünülüyor. Roma ile menajeri aracılığıyla temas halinde olduğu öğrenilen Uğurcan Çakır, Trabzonspor’a resmi teklif yapılmasını bekliyor. Trabzonspor’da Uğurcan Çakır’dan sonra kaleye hangi oyuncunun geçeceği de netlik kazanmaya başladı. 22 yaşındaki Muhammed Taha Tepe’nin yeni sezonda bordo mavili ekibin kalesini koruması bekleniyor.