Fenerbahçe, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu rövanş maçında Dinamo Kiev ile evinde karşılaştı. Uzatmalara giden mücadelede Fenerbahçe, Dinamo Kiev'e 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti. 

TRİBÜNDE PUTİN SLOGANLARI

Maçta Dinamo Kiev’in ilk golünü atan Buyalski'nin tribünlere yaptığı hareket Fenerbahçeli taraftarlar, "Vladimir Putin oley" şeklinde sloganlar attı.

"KATİLE DESTEK SÖZLERİNİ DUYMAK ÜZÜCÜDÜR"

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar ve Ukrayna Dışişleri Sözcüsü Oleg Nikolenko, sarı-lacivertli taraftarların Dinamo Kiev karşılaşmasında yaptıkları 'Vladimir Putin' tezahüratlarına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, "Futbol adil bir oyun. Dün Dinamo Kiev daha güçlüydü. Fenerbahçe taraftarlarından, ülkemizi bombalayan Rus katil ve saldırgan lehine destek sözlerini duymak çok üzücüdür. Dost Türk halkına Ukrayna’ya desteği ve taraftarların uygunsuz eylemlerine ilgili değerlendirmesi için minnettarım" dedi.kiev

"KAZANANIN TRAFINDA OLMAYI TAVSİYE EDİYORUZ"

Konuyla ilgili bir değerlendirme de Ukrayna Dışişleri Sözcüsü Oleg Nikolenko'dan geldi. Nikolenko, "Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçında Vladimir Putin tezahüratları yapıldı. Ancak Türk taraftarlara kazananın tarafında olmayı tavsiye ediyoruz" şeklinde konuştu.