Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki yıldız savaşı yeni sezona damga vuracağının sinyallerini vermeye devam ediyor. Fenerabahçe’nin logosunda beş yıldız kullanması, Süper Lig ekipleri tarafından tepki ile karşılandı. 1959 yılı öncesindeki şampiyonlukların sayılmasını talep eden Ali Koç ve yönetimi, Federasyondan istediği yanıtı alamadı. Geçtiğimiz sezon logosunu yıldızsız kullanarak tepkisini gösteren sarı lacivertli yönetim, şimdi farklı bir yol izlemeye karar verdi. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylanmamasına rağmen logosunda beş yıldız kullanmaya başladı. Sosyal medya platformlarındaki ve resmi sitedeki düzenleme dikkat çekti.

‘’Türkiye’nin en çok şampiyon olan kulübü Galatasaraydır’’

Fenerbahçe’nin logo düzenlemesi spor medyasının da ikiye ayrılmasına neden oldu. Bazı spor kanallarında beş yıldızlı logonun kullanılması Galatasaray taraftarının boykot çağrısı etrafında toplanmasını sağladı. Sadece Galatasaray taraftarları değil, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarı da tepki gösterdi. Fenerbahçe’ye en sert tepkiyi ise bağımsız taraftar oluşumu UltrAslan verdi. Fenerbahçe logosunu ‘’Gayrimeşru’’ olarak değerlendiren UltrAslan, spor medyasının bu hukuksuz ve geçersiz yıldız kullanımına ortak olmamasını istedi. 

17_ultraslanin-tribunu-arda-turani-umursamadi_164166784516

UltrAslan, Galatasaray yönetiminin spor medyasına karşı adım atması talebinde bulundu. Fenerbahçe’nin kullandığı beş yıldızlı logoyu tanıyan ve kullanan spor medyası kuruluşlarına karşı yaptırım uygulanmasını isteyen UltrAslan, ‘’TFF talimatlarına aykırılığı konusunda bu şımarık ve yüzsüz kulübe gerekli yaptırımlar uygulanmalıdır. Bu gayrimeşru logoyu tanıyan tüm kurumlar Galatasaray taraftarı tarafından boykot edilecektir. Bu yüzsüz kulübe taviz verilmemesi için konunun takipçisi olacağız’’ ifadeleri kullanıldı. 

TFF’nin gündeminde 1959 öncesi şampiyonluklar bulunmuyor

Candaş Tolga Işık’ın sunduğu Az Önce Konuştum programına katılan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, ‘’1959 öncesi şampiyonluklarının gündemde bulunmadığını’’ açıklamıştı. Türkiye futbolunun güncel sorunları olduğuna dikkat çeken TFF Başkanı, ‘’Bizim önümüzdeki Türkiye futbolunun önemli sorunları bulunuyor. Amacımız tüm kulüplerimizin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesidir. Güzel bir futbol iklimi yaratmak istiyoruz’’ diye konuştu. 

Fenerbahçe’nin beş yıldızlı logosu sadece sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlar içerisinde yer alabiliyor. Sarı lacivertli ekip, futbol müsabakalarına üç yıldızlı logosu ile çıkmak zorunda kalacak. TFF’nin gündeminde yer almayan yıldız savaşlarının sosyal medya ile sınırlı kalması bekleniyor.