Eski futbolcu ve teknik direktör Ümit Özat, A Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop'un Alman çalıştırıcı Stefan Kuntz kararını eleştiride bulundu.

Faroe Adaları mağlubiyetinin ardından Hamit Altıntop'un sonrası TRT Spor'da elini masaya vurarak açıklamalarda bulunmasını eleştiren Ozat, şu ifadeyi kullandı:  "Demek ki eleştirilmek bile seni bu kadar ürkütüyor. Yıllardır biz eleştiriliyoruz, eleştiriyoruz. Buna alışacaksın. Burası Almanya değil

Özat, sözlerine şöyle devam etti:

 "-Niye basketbolu basketboldan, voleybolu voleyboldan gelenler yönetiyor da neden futbolda bir kişi söz hakkı sahibi değil?- dedik. Dedik ne oldu? TFF'de karar merciine zat-ı aliniz geldi. Sana bir soru soracağım. Bizim bilmediğimiz neyi biliyorsun? Üç maç Bernabeu'da (Real Madrid'in stadı) fazla maç oynadın diye, üç maç Allianz Arena'da (Bayern Münih'in stadı) daha iyi oynadın diye, Kuntz'da yerli antrenörlerde bulamadığın neyi buldun da onu getirdin? Çıkmışsın masaya elini vurarak, Yunus'un yeterli olmadığını, Eren Elmalı'daki gelişimi anlatıyorsun. Bunlar gelişimlerini Milli Takım'da değil, kulüplerde yaparlar. Milli Takım gelişim yeri değildir. Orası altyapı değil. En hazır oyuncuyu, en formda oyuncuyu çağırmak zorundasın"

"Türkiye San Marino'dan tarihin ilk golünü yedikten sonra Faore Adaları'na ilk defa yenildi" ifadesini kullanan Ümit Ozat, şu eleştiriyi yaptı: 

 "Bu da senin melek yüzlü hocan Stefan Kuntz sayesinde oldu. Galatasaray'da Fenerbahçe'de Başakşehir'de oynarken çağrılmayan ancak hasbelkader bir iki maça çıkan Tolga Ciğerci'yi Milli Takıma çağırırsın. Sonra Salih Özcan'ı kadrodan çıkarıp İsmail Yüksek'i kadroya alırsın. Adam girer oyunu başka boyuta çevirir, ikinci maçta yine oynatmazsın. Ferdi'de 8 numarada oynayacak yeteneği nerede gördün de oynattın. Bunların hesabını kendiniz vermelisiniz. Yoksa Kuntz, elinin altında tutabileceğin bir antrenör mü? Hikmet Karaman'dan Samet Aybaba'dan veyahut Fatih Terim'den Mustafa Denizli'den Şenol Güneş'te bulamyacağın neyi buldun da Kuntz'u buraya getirdin. Önce onun hesabını verir misin canım kardeşim" 

kaynak: NTV Spor