Trabzonspor'un milli futbolcusu Umut Bozok, Fransız basınına açıklamalarda bulundu.

Arda Güler için PSG devrede! Arda Güler Messi Mbappe ve Neymar'la takım arkadaşı oluyor Arda Güler için PSG devrede! Arda Güler Messi Mbappe ve Neymar'la takım arkadaşı oluyor

Trabzonspor'un forveti Umut Bozok, kendisine ulaşan Fransız medyasına konuştu.

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

"Pazar akşamı Galatasaray ile oynadığımız maçın ardından İstanbul'da bulunuyorduk. Ama psikolojik olarak kolay değil, kendini iyi hissetmiyorsun. Her yerde vahşet görüntüleri var, bakamıyoruz bile, çok korkunç. İnsanların hala enkaz altında olduğunu bilmek çok üzücü. Sağlıklı olmaktan, bir ev sahibi olmaktan ve yemek yiyebilmekten bile adeta utanıyoruz. Kendinizi çaresiz hissediyorsunuz.

Kahramanmaraş'ta akrabalarım var ama iletişim sorunu bulunduğu için fazla haber alamıyoruz. Rayane Aabid (Hatayspor futbolcusu) yakın arkadaşım. Ona hemen ulaşmayı başardım. Bana depremin inanılmaz olduğunu söyledi. Kendisinin oturduğu yer dayanmış ama etrafındaki bütün binalar yıkılmış. Bana şehrin ortasına adeta bir bomba atıldığını söyledi. Normale dönmemiz uzun zaman alacak. Şu anda futbol umurumuzda bile değil. Türk Halkı'nın zor zamanlardaki dayanışması gerçekten inanılmaz seviyede"