Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray’da hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Galatasaray’da yönetim bir yandan şampiyonluk yarışına odaklanırken; diğer yandan seçim çalışmaları için düğmeye bastı. 2022 yılında göreve gelen Dursun Özbek ve yönetimi hem sportif hem de finansal konularda önemli başarılara imza attı. Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasını müzesine götüren Galatasaray, yeniden ana hedefine yöneldi. Başkan Dursun Özbek ve yönetimi, Türkiye’ye yeniden Avrupa Kupası getirme hedefi için çalışmalara başladı. Ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Galatasaray başarılı performansı ile dünyada adından söz ettirdi. Başkan Dursun Özbek’in liderliğinde Florya ve Kemerburgaz projelerinin hayata geçirilmesi için ilk adım atıldı. Galatasaray’da yeniden sevgi ikliminin yaratılması için yoğun çaba gösteren Başkan Dursun Özbek, camiadan tam not almayı başardı. 2024 yılında seçime gitmeye hazırlanan Galatasaray’da Başkan Dursun Özbek’in yeniden aday olmayı düşünmediği yönündeki iddialar ise tartışmalara yol açtı.

WE8-8w0z2kWbo3ZP1B0vWg

Erden Timur Öne Çıkmayı Başardı

Galatasaray, Başkan Dursun Özbek ve yönetiminin göreve gelmesi ile birlikte yepyeni bir çehreye büründü. Eski başkan Burak Elmas’ın Genel Kurul üyeleri tarafından idari olarak ibra edilmemesi camia içerisinde bölünmelere neden olmuştu. Dursun Özbek’in başkan adaylığını açıklamasından sonra seçim yarışı ivme kazandı. Dursun Özbek’in listesinde yer alan iş insanı Erden Timur’da seçimin kazanılmasında kilit rol üstlendi. Galatasaray taraftarından tam not alan Erden Timur, Başkan Dursun Özbek yönetiminde Sportif A.Ş. Başkanvekilliği görevine getirildi. Transfer çalışmalarında da sorumlu hale gelen Erden Timur, Galatasaray’ın son şampiyonluğunda önemli bir görev üstlendi. Sarı kırmızılı taraftarların sevgilisi haline gelen Erden Timur, Başkan Dursun Özbek ve yönetiminin en dikkat çeken üyesi olmayı başardı.

7eCMB3RW-UC2HApX0zbr5Q

Ünal Aysal’dan Açık Çağrı

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un ön plana çıkması camia içerisinde yeni tartışmaların başlamasına neden oldu. Galatasaray camiası içerisindeki bazı üyelerin Erden Timur’un ön plana çıkmasından rahatsızlık duyduğu ileri sürüldü. Erden Timur’un bu eleştirilerden dolayı rahatsızlık duyduğu iddiaları tartışmaların fitilini ateşledi. Sarı kırmızılı camia içerisinde ‘’seçilmiş’’ ve ‘’atanmış’’ yönetici tartışmaları devam ederken; Erden Timur’un görevden ayrılmayı düşündüğü yönünde haberler gündeme geldi. Başkan Dursun Özbek’in yeniden aday olmayı düşünmediği ve yönetimi içerisinde bulunan isimlerin başkan adaylığını destekleyici yönündeki haberler de tartışmaların büyümesine neden oldu. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un Galatasaray başkanlığına aday olacağı konuşulmaya başlandı.

unal-aysal-aa-1802350

Galatasaray’ın eski başkanı Ünal Aysal’ın Erden Timur ile görüştüğü öğrenildi. Ünal Aysal’ın Erden Timur’a başkan adayı olması halinde destek sözü verdiği ileri sürüldü. Spor medyasına bomba gibi düşen haber sarı kırmızılı taraftarlarında heyecanlanmasını sağladı. Erden Timur’un ise Dursun Özbek’in başkan adayı olması halinde seçime girmeyi düşünmediği öğrenildi. Dursun Özbek’in son kararına göre Erden Timur’un başkan adaylığı netlik kazanacak. Öte yandan Başkan Dursun Özbek yönetiminde yer alan Metin Öztürk’ün de seçime girme ihtimalinin bulunduğu kulislerde konuşulmaya başladı.