Sarı lacivertli ekip ile kontratı sezon sonunda bitecek olan Enner Valencia'nın yönetim ile yeni sözleşme için görüşmeleri devam etmekte. Bu sezon kariyer zirvesi yaşayan golcü futbolcu, her fırsatta takımda  kalmak istediğini ifade etse de adı devamlı olarak Brezilya'da gündemde yer alıyor. 

Sabah Gazetesi'nin yer verdiği habere göre; Brezilyalı yayın organı Ge.Globo'da görev yaapn ve senelerce İnternacional'i takipte olan Bruno Ravazzolli, Valencia'nın bu takıma transfer olacağı iddiaları hakkında konuştu.

iİŞTE O AÇIKLAMALAR

"Internacional'ın hücumda kaliteli bir sıçrayışa ihtiyacı var. Takımın şu andaki golcüsü, Türkiye'de Antalyaspor forması giyen Luiz Adriano... Enner Valencia çok hareketli, çabuk, hızlı bir forvet. Brezilya kulübünün tarzına çok uyuyor."

"Taraftarlara cevap verebilmek için kulübün güçlü bir takviyeye ihtiyacı var. Internacional'ın en büyük rakibi Gremio'nun santrforu Luis Suarez ve o çok kaliteli. Valencia, Suarez'e karşı güçlü bir rakip olacaktır."

"Internacional'ın yöneticileri, Enner Valencia hakkında çok net bir yorum yapmaktan kaçınıyor. Yapılan görüşmeler tamamen gizli tutuluyor. Ancak oyuncunun haziran ayından itibaren Brezilya'da oynaması için iletilen bir anlaşma olduğunu öğrendik. Yapılan ilk teklif Temmuz 2025'e kadar. Oyuncuya yıllık 2,5 milyon Euro'dan 5 milyon Euro verilecek."

"Enner'in 13 numaralı formayı giydiğini herkes biliyor. Libertadores listesinde (Güney Amerika'daki ana kıtasal turnuva), genç takımlardan bir oyuncu 13 numaralı forma giymişti. Ancak şu an takımda 13 numara boşta ve kimseye verilmeyecek."