Önder Karaveli'den boşalan teknik direktörlük koltuğuna geçen sezon Trabzonspor maçı öncesinde getirilen Valerien Ismael ile bu sene şampiyonluk hedefi koyan Beşiktaş'ta hazırlık kampı maçları istenen sonuçlar alınmamıştı. Bu nedenle Fransız teknik direktörün geleceğinin tartışıldığı ve kısa sürede gönderilebileceği iddia etilmişti. Siyah beyazlı kulüp konu hakkında açıklamada bulunarak destek mesajı yayımladı.

 

İşte Beşiktaş'tan yapılan Valerien Ismael açıklamasının tamamı:

"Son zamanlarda bazı basın yayın organlarında yayınlanan; Yönetim Kurulumuzun Teknik Direktörümüz Valérien Ismaël’e beş maçlık kredi verdiği ve bu sürede başarılı sonuçlar gelmezse Ismaël’le yollarımızın ayrılacağı iddialarının yer aldığı haberler tamamen asılsızdır.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile Yönetim Kurulumuzun, söz konusu haberlerde iddia edilenin aksine Teknik Direktörümüz Valérien Ismaël’le futbolcularımıza şampiyonluk yolunda inançları tamdır.

Henüz sezon başlamamışken Teknik Direktörümüz Valérien Ismaël üzerinden Futbol A Takımımızla ilgili algı operasyonlarına başlanmış olmasını manidar buluyor;

Sezon boyunca bu ve buna benzer algı operasyonlarına karşı en sert şekilde cevap vereceğimizi peşinen beyan ediyor;

Taraftarlarımızdan bu tarz haberlere itibar etmemelerini ve sezon boyunca takımımıza destek olmalarını önemle rica ediyoruz"