Beşiktaş, Avusturya’daki sezon öncesi hazırlık kampına devam ediyor. Hazırlık maçları oynayan siyah beyazlı ekipte, yeni transferlerin kampa katılması ile birlikte önemli bir ivme yakalandı. Beşiktaş teknik direktörü Valerien Ismael tarafından basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği basın toplantısında Fransız teknik adam şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Transfer dönemini başarılı bir şekilde geçirdiklerine dikkat çeken Valerien Ismael, ‘’ Milli Takımlardaki oyuncularımızın geri dönmesi ve yeni transferlerimizin gelmesiyle birlikte kamp sürecimiz daha verimli geçmeye başladı. 3’üncü hazırlık maçımızı oynayacağız. Takım içerisinde birlik ve beraberlik ruhunun ortaya çıkması bizi memnun ediyor. Oyuncular arasındaki uyumun arttığını gözlemliyoruz. Avusturya kampının kadrosunu özellikle geniş tutmayı tercih ettik. Genç oyuncularımızın performanslarını görmek istedik. Onların da azimli ve çalışkan olması bizi mutlu etti’’ diye konuştu.

valerien-ismael

Serdar Saatçi krizine son nokta

Beşiktaş teknik direktörü Valerien Ismael’a yöneltilen soruların başında Serdar Saatçi’nin durumu yer aldı. İsimler üzerinden konuşmak istemediğini ifade eden Fransız teknik adam, ‘’Bizim ve taraftarlarımızın beklentisi oyuncuların Beşiktaş’a yakışır şekilde hazır olmalarıdır. Özellikle genç oyuncularımıza baktığımızda istek ve azimleriyle gururlanıyoruz. Her oyuncunun Beşiktaş formasını giymeyi hak etmesi lazım. Aksi takdirde farklı yönde kararlar almak zorunda kalabiliriz. Tüm oyuncularımdan yüzde yüzlerini vermelerini bekliyorum. Zorlu bir sezon öncesinde kamp dönemini iyi geçirmek zorundayız. Hedefleri büyük bir kulüp olarak futbolcularımızdan beklediklerimiz de artıyor’’ ifadelerini kullandı. Serdar Saatçi’nin ismini anmaktan kaçınan tecrübeli teknik adam, yeni transferleri ve genç oyuncuları öne çıkarmayı tercih etti.

623a0faa86b2472edc0d74d0

‘’Türk oyuncu transfer edeceğiz’’


Beşiktaş’ın transfer sürecini başarılı bir şekilde geçirdiğine dikkat çeken Valerien Ismael, yabancı kısıtlamasından dolayı Türk oyunculara yöneleceklerini açıkladı. Yabancı oyuncuların çok kaliteli ve takıma katkı sağlayacak potansiyelde olduğunu ifade eden Fransız teknik adam, ‘’Stoper, orta saha ve forvet bölgelerinde Türk oyuncularımızın olması bizim için avantaj sağlıyor. Takım içerisinde denge ve uyum olması gerekiyor. 2 Türk oyuncu ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Transferlerin tamamlanmasıyla birlikte yeni diziliş setine geçiş yapacağız. Taktik idmanlarımızda çalışmalarımızı gerçekleştirdik. 3-4-3 sisteminde oynamayı tercih ederim. Fakat, oyuncuların performansına göre sistem değişikliği yapmaya da açığız’’ dedi.