Vardar kulübünden yapılan açıklamada yeni başkanın Muhammed Türkmen olduğu açıklandı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

''Vardar Futbol Kulübü, kulübün kalan yapısı değişmezken, gelecekteki stratejik planlarını emanet eden FC Vardar'da yeni Futbol Geliştirme Başkanı Muhammed Türkmen'in seçildiğini duyurmaktan mutluluk duyuyor.

Muhammed Türkmen 1986 yılında Ordu doğumlu olup Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğrenimini önemli bir başarı ile tamamladı. Kariyerinde Fenerbahçe ve Ankaraçugu ve Türkiye'nin tüm gençler kategorilerinde olduğu gibi Türkiye'de birçok takımda oynadı. Yılmaz Vural'ın yardımcı antrenör olarak başladığı aktif kariyerini tamamladıktan sonra futbol gelişiminde geniş deneyim kazandığı UEFA A lisansı ile analist ve scout olarak başladı.

Kulübümüzün finansal olarak istikrarlı bir inşa ve sürdürülebilir kalkınma stratejisi olması gereken bir gelecek hedeflerine ulaşma planı olduğunu duyurduğumuz üzere kulübümüzün çizilen bir planı vardır. Bu nedenle yeni başkan, hazırlanan ve öngörülen kulübün istikrarı için tüm finansal planların ve belirlenen hedeflerin, geçmişte açıkladığımız kulübün yeni yönetim tarzı ile yürürlüğe gireceğini açıkladı.

Gelecek sezonun planları birinci lige dönüş ve Makedonya Kupası'nda kupa için mücadele ederken, orta dönem planları unvan kazanıp Avrupa sahnesinden çıkmak.

Kulübümüzün sürdürülebilir büyümesi ve parlak geleceği için ön şartlardan biri olarak uzun vadede genç kategorileri ile çalışmak ve üst düzey yetenekler üretmek en öncelikli önceliğimizdir.''

FC Vardar'ın sahibi Slobodan Krstevski, Muhammed Türkmen için şöyle konuştu:

'Daha önce de duyurduğumuz üzere gelecek sezonun arifesinde Muhammed Türkmen gibi bir profesyoneli kulübümüze getirerek Avrupa kulüplerini örnek alan kulübün faaliyetlerinde organizasyonel yapılandırma gerçekleştirdik. Sahiplik yapısı değişmedi ve söz verdiğim gibi FC Vardar için duyurduğumuz bir sonraki başarılı dönemde kulübün sahibi olarak kaldım. Önümüzdeki dönemde yeni başkan ve yeni yönetim kurulunun yanı sıra Vardar'ı ait olduğu yere getirmeyi sağlayacak sponsorları tanıtacağımız, her zaman zirvede yer alan bir basın toplantısı yapacağız. Geçen sezonun hatalarını düzeltmek ve Vardar'daki yeni değişikliklerle doğru insanları etkileyerek Vardar'ı Avrupa tarzında finansal olarak istikrarlı ve başarılı hale getireceğimizi duyurmak istiyoruz. Vardar her zamankinden daha güçlü bir şekilde dönecek, çünkü Vardar Makedonya'nın ruhudur, olmuştur ve hep kalacaktır.''

291796416_419901740178899_2031039041242358523_n

291975252_419901750178898_2511408064731413023_n