Arda Güler'den son dakika flaş karar! Barcelona'nın yoğun ilgisi bulunan genç süperstar, Real Madrid'i istiyordu. Herkese ters köşe yaptı! Fenerbahçe taraftarı üzülse de sözleşmesinde 17,5 milyon euro'luk çıkış maddesi bulunan 17 yaşındaki Arda Güler o takıma imzayı atıyor. Son dakika transfer gelişmesinin tüm detayları haberimizde sizlerle...

Son dönemin en büyük Türk yıldızı olarak nitelendirilen genç yetenek Arda Güler, Fenerbahçe'den ayrılıyor. Barcelona Başkanı'nın açıklamaları, ardından Barcelona Sportif Direktörü Deco'nun Bodrum'da Arda Güler'le görüşmesi sonrası transfer girişimleri git gide hızlandı. Dünya devlerini peşine takan Arda Güler, gönlünde Real Madrid'in yattığı biliniyor. Ancak Real Madrid, Arda Güler transferinde Barcelona kadar büyük bir kararlılık göstermiyor. Arda Güler ise Barcelona'yla anlaşmak istemiyor. Son durum ortaya çıktı. Arda Güler, başka bir takıma gidiyor. 

Barcelona, Real Madrid, PSG, Arsenal, Newcastle, Milan, Napoli, Dortmund, Leipzig, Sevilla, Ajax gibi takımları peşinden sürükleen Arda Güler ters köşe yapıyor. Transferde ilk ciddi adımı atan takım Barcelona olmuştu. İspanyol devinin yeni sportif direktörü Deco, göreve başlar başlamaz 18 yaşındaki yıldız için kolları sıvadı. Brezilya asıllı Portekizli futbol adamı önceki gece bu transferi bitirmek için Türkiye'ye geldi. Deco, Barcelona’nın teklifini Fenerbahçe’ye iletti.

Laporta: Arda transferini bitirmeye çalışıyoruz

arda-5

Buna göre Katalanlar, serbest kalma bedeli 17.5 milyon Euro’nun yerine 22 milyon Euro vermeye hazır. Ancak bunun bir bölümünü şimdi verip, Arda’nın bu sezonu da Sarı-Lacivertliler’de geçirmesini önerdiler. Kalan bölüm ise genç yetenek Barcelona’da forma giymeye başladıktan sonra ödenecek. Başkan Joan Laporta da “Arda çok yetenekli bir oyuncu ve transferini bitirmeye çalışıyoruz. Bu transferi gelecek sezon için bitirmek istiyoruz” diyerek bu planı açıklamıştı.

Arda Güler Atlethico Madrid'e Doğru

ards

Arda Güler, daha fazla ilk 11 şansı bulabilmek ve gelişim kat edebilmek adına Athletico Madrid'e sıcak bakıyor. La Liga seviyesindeki bir ligde ilk 11 garantisiyle oynamak isteyen genç süperstar, Athletico Madrid'le anlaşmak üzere

1 Yıl Daha Fenerbahçe'de Kalacak

fern

Arda Güler'in transferinde Fenerbahçe için özel şart bulunacak. Genç süperstar, önümüzdeki sezon da 1 yıllığına kiralık olarak Fenerbahçe forması giymeye devam edecek.