Süper Lig’de şampiyonluğun en önemli adayları arasında yer alan Galatasaray transfer çalışmalarında vites yükseltti. Ezeli rakibi Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışı içerisinde olan sarı kırmızılı ekip ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirecek. Orta saha ve sol bek mevkisine takviye yapacak olan Galatasaray’da transfer çalışmalarını Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur yürütecek. Galatasaray’ın ara transfer döneminde oyuncu kadrosuna yeni katılacak isimler kadar; takımdan ayrılacak oyuncular da kritik önem taşıyor. Galatasaray’ın son şampiyonluğunda kilit rol oynayan Victor Nelsson’un ara transfer döneminde takımdan ayrılma ihtimali güçlendi. 25 yaşındaki yıldız futbolcu performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İtalyan ekibi Napoli’nin transfer listesinde yer alan Victor Nelsson için resmi teklif yapıldı.

00ae8789ee194b2abe858b43580dcce5

Napoli, Victor Nelsson Transferinde Israrcı Oldu

2021 yılında Galatasaray kadrosuna dahil olan Victor Nelsson savunma hattının vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Sarı kırmızılı ekibin 7 milyon Euro bonservis ücreti ödediği yıldız futbolcu her sezon performansının üstüne koyarak ilerlemeyi başardı. Sezon başında takımdan ayrılması gündeme gelen Victor Nelsson, Galatasaray yönetiminin talebi üzerine takımda kalmıştı. Davinson Sanchez’in transfer edilmesi ile geri plana düşen Victor Nelsson yoğun çalışma temposuna devam etti. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray forması giyemeyen yıldız futbolcunun hem mental hem de fiziksel olarak performansının düşeceği yönünde eleştiriler gündeme gelmişti. Sanchez’in sakatlanmasından dolayı yeniden ilk 11’de oynama şansı bulan Victor Nelsson eleştirileri boşa çıkardı. Üst düzey performans sergileyen yıldız futbolcuya İtalyan ekibi Napoli talip oldu. Napoli’nin Nelsson transferindeki ısrarcı tutumu sarı kırmızılı yönetimin transfere onay vermesinde etkili oldu.

643e3fc386b24a4a7844418c-1

Galatasaray’ın Kasasına Sıcak Para Girecek

Napoli’nin transfer listesinde Udines kulübünde forma giyen Nehuen Perez yer alıyordu. Perez transferini tamamlayamayan İtalyan ekibi rotasını Türkiye’ye çevirdi. Victor Nelsson için ilk olarak 10 milyon Euro bonservis ücreti teklif edildi. Galatasaray yönetimi tarafından 10 milyon euroluk teklif kabul edilmedi. İtalyan ekibi kısa süre önce yeni bir teklifle sarı kırmızılı yönetimin kapısını çaldı. Victor Nelsson için 15 milyon Euro bonservis ücreti ödemeyi kabul eden Napoli, transferin bir an önce tamamlanmasını istiyor. Galatasaray yönetimi de Nelsson’dan gelecek transfer ücretiyle orta sahaya takviye yapmayı planlıyor. 25 yaşındaki Danimarkalı futbolcu da Napoli forması giymeye sıcak bakıyor. Hafta sonu oynanacak olan Trabzonspor-Galatasaray maçının ardından Victor Nelsson’un transferinin tamamlanması bekleniyor. Son kez sarı kırmızılı formayı giyecek olan Nelsson takım arkadaşlarıyla vedalaşacak ve İstanbul’dan ayrılacak.