A Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörlük görevine getirilen Vincenzo Montella için imza töreni düzenlendi.

A Milli Futbol Takımı'nda Vincenzo Montella dönemi başladı. İtalyan çalıştırıcı için İmza Töreni gerçekleştirildi.

Vincenzo Montella imza töreninde milli takımın oyun planının değiştireceğini duyurdu. Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Montella'nın teknik ekibinde 2 Türk yardımcı antrenör de yer alacağını açıkladı.

"GÖREVİ KABUL EDERKEN HİÇ TEREDDÜT ETMEDİM"

Hiç tereddüt etmedim bu görevi kabul ederken. Genç ve kaliteli bir takıma sahibiz. Bu gururlu duyguları, milli duyguları biz de sahada herkese geçirmek ve mutluluklar yaşatmak istiyoruz. Önemli bir sorumluluk ama bunu gerçekleştirmek için buradayız.

"BURADAKİ DUYGULAR BANA ÇOCUKLUĞUMU HATIRLATIYOR"

Okan Buruk eleştirileri dikkate aldı: Kerem Aktürkoğlu için kritik karar! Okan Buruk eleştirileri dikkate aldı: Kerem Aktürkoğlu için kritik karar!

2 yıldır Türkiye'deyim. Duyguları, kültürü daha iyi anlıyorum. Bu duygular İtalya'dakiyle benzer, bana çocukluğumu hatırlatıyor. Beni eleştirenler de olacaktır elbet ama ben her zaman en iyisini yapmaya çalışacağım. Bir kulübü temsil etmiyorum. Her maçı izleyerek, analiz ederek en iyisini yapmaya çalışacağız.

SİSTEM SORUSUNA YANIT

Sistem için bir düşünceye sahibim ama bunları geliştiriyoruz. Sadece bir sistem olarak değil bir oyun metodu üstüne çalışacağız. Zaten 2 yıldır burada olduğum için çoğu oyuncuyu tanıyorum. Üstüne kendi fikirlerimi koyarak geliştirmeye çalışacağım.

"3 YILLIK ANLAŞMA YAPTIK"

Sayın Montella ile 3 yıllık bir anlaşma yaptık. Montella'nın liderliğinde büyük başarılara imza atmayı diliyorum. Hocamıza başarılar diliyorum.

"2 TÜRK YARDIMCI ADAYIMIZ VAR"

Teknik ekipte Türk yardımcı hocalar olacak. 2 adayımız var. Daha görüşmeler gerçekleşmedi. Gerçekleştikten sonra oturup hocamızla beraber karar vereceğiz. Gelecek hafta konuyla ilgili açıklamayı yapacağız.

"MONTELLA TÜRKİYE'DE KALACAK"

Hocamız Türkiye'de kalacak. Sadece İstanbul ve Trabzon'da maç izlemeyecek. Anadolu'nun her yerinde maçları izleyecek."